Neseniai savo 2006 m. mirusio vyro vardo institutui vadovaujanti O. Zinovjeva surengė spaudos konferenciją, kurioje paragino „patikrinti filosofus“.
„Einant antriesiems specialios karinės operacijos metams atsivėrė kraupus pūlinys – Rusijos mokslų akademijos Filosofijos institutas. Paskutinis niekšų, išdavikų, užsienio agentų, perbėgėlių, rusofobų ir ekstremistų prieglobstis. Tai sukčiai, kurie apgaudinėja mūsų žmones ir mūsų šalies vadovybę“, – konferencijos „Rusijos filosofijos suverenitetas“ metu pareiškė Olga Zinovjeva. Ji pasiūlė įkurti „atestacijos komitetą“, kuri įvertintų kiekvieno instituto darbuotojo atitikimą „patriotiškumo ir pilietiškumo sertifikatui“.
„Atestacijos komitetą“ turėtų sudaryti Rusijos Dūmos deputatai, šalies Tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas, mokslo ministras Valerijus Falkovas. Filosofo našlės teigimu, filosofų patikrinimai turėtų būti atliekami naudojant melo detektorius.
Rusijos visuomenininkę-putinistę papiktino kai kurių šalies filosofų leidžiamų knygų turinys, o taip pat tie mokslininkai, kurie paliko šalį.
Kiti susitikimo dalyviai teigė, kad Rusijai reikia plėtoti mokslo politiką, atitinkančią Vladimiro Putino dekretą „Dėl dvasinių ir moralinių vertybių“, ir „apriboti vakarietiškų koncepcijų propagandą“, nes jos kolonizavo vietinę filosofiją, rašoma „Meduza“.
Siūlo neapsiriboti tik filosofais, tikrinti visus žmones
Filosofijos instituto laikinasis vadovas Abdusalamas Guseinovas, sužinojęs apie tokią iniciatyvą „Podjom“ pareiškė, kad „lojalumo patikrą“ reiktų atlikti absoliučiai visiems šalies gyventojams.
„Tai yra labai geras siūlymas. Reiškia, iš tiesų, tokį detektorių sukurti ir patikrinti visus gyventojus. Na, mažų mažiausiai, bent jau visus filosofus“, – aiškino jis.
Kalbėdamas rimtesniu tonu jis paaiškino, kad kol kas jokių patikrų institute dar nebuvo. „Mes juk institutas, priklausome ministerijai, dirbame pagal nustatytą planą, ir jokių tiesioginių nurodymų ar dar ko, kas būtų susiję su jų (dalyvių) patikra, įvertinimu, nebuvo. Gali būti, kad kažkur svarstome, bet mes to nežinome“, – cituojamas A. Guseinovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!