Rusijoje – jau daugiau kaip 1 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Rusija antradienį patvirtino, kad šalyje patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius viršijo 1 mln., per pastarąją parą nustačius 4 729 naujus atvejus.

Rusija, kurioje iki šiol patvirtinti 1 000 048 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, pagal šį rodiklį yra ketvirta pasaulyje po JAV, Brazilijos ir Indijos. Tarnybų duomenimis, šalyje mirė iš viso 17 250 koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Koronavirusas Rusijoje pareikalavo reikšmingai mažiau žmonių gyvybių negu kitose trijose pandemijos labiausiai paveiktose šalyse.

Vis tik ekspertai sako, kad tikrasis pandemijos aukų skaičius Rusijoje yra daug didesnis, nes šalyje vykdomos testavimo programos mastas yra ribotas, dažnai netiriami pacientai, kuriems pasireiškia tik švelnūs simptomai, o kai kur sergamumo statistika sąmoningai manipuliuojama.

Antradienį Rusija atšaukė daugumą karantino suvaržymų daugumoje savo regionų.

Praeitą mėnesį Rusija paskelbė patvirtinusi pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19. Vakarų ekspertai šią žinią vertino skeptiškai ir su nerimu, nes skiepai buvo išbandyti tik su keliomis dešimtimis žmonių. Praeitą savaitę Rusijos pareigūnai pranešė, kad pradedamas tolesnis vakcinos klinikinių bandymų etapas, kai skiepai bus išbandyti maždaug su 40 tūkst. žmonių.

Kol kas neaišku, ar rizikos grupėms priklausančių asmenų, tokių kaip gydytojai ir mokymai, vakcinavimas, paskelbtas anksčiau šiais metais, bus šių bandymų dalis, ar vyks lygiagrečiai.

Prezidentas Vladimiras Putinas praeitą mėnesį sakė, kad tarp savanoriškai pasiskiepijusių naująja vakcina yra viena jo dukterų.


Rašyti komentarą...
T
Tatjana
2020-09-03 11:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bla-bla-bla-))))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų