naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija šv. Kalėdų pirmąją dieną – sekmadienį – į Ukrainos teritoriją paleidau daugiau kaip 40 raketų.

Rusija šv. Kalėdų pirmąją dieną – sekmadienį – į Ukrainos teritoriją paleidau daugiau kaip 40 raketų.

REKLAMA

Kaip rašo „The Guardian“, remdamasi Ukrainos kariuomenės atstovų teigimu, nepaisant Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino teiginių, kad neva jis yra pasirengęs užmegzti derybas, smūgiai Ukrainai vis tiek buvo suduoti.

Pastebima, kad per pastarąsias 24 valandas Rusijos kariai apšaudė daugybę Ukrainos miestų, esančių Luhansko, Donecko, Charkivo, Chersono ir Zaporožios regionuose.

Rusijos oro pajėgų bazėje numuštas Ukrainos dronas, 3 žmonės žuvo – agentūros 

Rusų priešlėktuvinės gynybos pajėgos numušė ukrainiečių droną, šiam priartėjus prie oro pajėgų bazės Rusijos pietuose, trys žmonės žuvo, ant jų nukritus nuolaužoms, pirmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Tai buvo antrasis išpuolis prieš Engelso bazę šį mėnesį. Engelso aerodromas, esantis pietinėje Saratovo srityje, yra daugiau kaip už 600 km nuo Ukrainos.

REKLAMA

„Gruodžio 26 dieną apie 1 val. 35 min. Maskvos (0 val. 35 min. Lietuvos) laiku ukrainiečių bepilotis orlaivis buvo numuštas nedideliame aukštyje, artėjęs prie Engelso karinio aerodromo Saratovo srityje, – pranešė naujienų agentūra TASS, cituodama Gynybos ministeriją. – (...) Nukritus drono nuolaužoms, buvo mirtinai sužeisti trys aerodrome buvę rusų technikos kariškiai.“

REKLAMA

Anot TASS, Gynybos ministerija pranešė, kad jokie lėktuvai nenukentėjo.

Saratovo gubernatorius Romanas Busarginas teigė, kad vietos gyventojams nekilo „absoliučiai jokios grėsmės“, ir pridūrė, kad jokia civilinė infrastruktūra nenukentėjo.

Jis perspėjo vietos gyventojus, kad šie neskleistų „melagingos informacijos“, remdamasis griežtais Rusijos įstatymais, priimtais po vasario pabaigoje pradėto puolimo Ukrainoje.

„Visos istorijos apie evakuaciją iš miesto yra akivaizdus melas, sukurtas toli nuo mūsų šalies sienų“, – sakė jis.

REKLAMA

Gruodžio 5 dieną Maskva pareiškė, kad Ukrainos dronai sukėlė sprogimus Engelso aerodrome ir kitoje bazėje Riazanės regione.

Kyjivas šio incidento kol kas nekomentavo.

Rusija anksčiau yra kaltinusi Ukrainą dėl dronų atakų savo teritorijoje ir Maskvos aneksuotame Kryme.

Spalio pabaigoje rusai apkaltino Ukrainą dėl „masinės“ dronų atakos prieš jos Juodosios jūros laivyną Krymo uostamiestyje Sevastopolyje.

Tačiau išpuolis Engelse buvo didžiausias smūgis į Rusijos teritoriją nuo mūšių pradžios.

Prezidentas Vladimiras Putinas yra pasitelkęs „istorinės Rusijos“ sąvoką, teigdamas, kad ukrainiečiai ir rusai yra viena tauta, taip neigdamas Kyjivo suverenitetą bei teisindamas jau 10 mėnesių trunkantį puolimą Ukrainoje.

Jis sakė, kad rusų „geopolitiniai priešininkai siekia suskaldyti Rusiją, istorinę Rusiją“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų