• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai „kelią susirūpinimą“ kai kuriose „artimojo užsienio“ valstybėse vykdomas politinis kursas siaurinti rusų kalbos mokymosi programas bei jos vartojimo mažėjimas žiniasklaidoje, švietime, raštvedyboje ir kitose sferose.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų kalbos statusas užsienio šalyse pirmiausia priklauso nuo to, kaip patys rusakalbiai kovoja dėl savo interesų, vakar pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

REKLAMA

„Pats svarbiausias dalykas – kaip patys tėvynainiai kovoja dėl savo interesų, tarp jų ir rusų kalbos statuso, vesdami dialogą su užsienio valstybių valdžia. Tai kertinis dalykas. Jei bus išreikšta pozicija rusų kalbos naudai – vadinasi, ji bus vartojama“, - antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Darbo su tėvynainiais užsienyje departamento direktorius Aleksandras Čepurinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, yra labai daug valstybių, kuriose rusakalbiai sudaro trečdalį visų gyventojų – tai ir NVS valstybės, ir Baltijos šalys, o tai „gali suvaidinti pagrindinį vaidmenį kovojant už teisę vartoti rusų kalbą“.

A. Čepurinas pažymėjo, kad Rusija savo ruožtu vienaip ar kitaip teikia paramą užsienyje gyvenantiems tautiečiams. Pasak jo, vienintelė šalis, kurioje rusų kalbai suteiktas valstybinės kalbos statusas – Baltarusija, pranešė „Novyj region- Moskva“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot diplomato, „artimojo užsienio“ šalyse gyvena daugiau nei 17 mln., o „tolimojo užsienio“ – daugiau nei 10 mln. rusakalbių žmonių. A. Čepurino teigimu šiose šalyse pastebimas „rusų kalbos vartojimo mažėjimas švietimo, raštvedybos, žiniasklaidos ir kitose sferose“.

REKLAMA

Tuo tarpu, pasak A. Čepurino, „rusų kalba iki šiol buvo ir tebėra tarptautinio bendravimo priemonė“. Rusiškai kalba daugiau nei 30 proc. Kazachstano ir Ukrainos, po 30 proc. Estijos ir Latvijos, po 10 proc. Kirgizijos, Baltarusijos, Moldavijos, po 5 – 10 proc. Uzbekistano ir Lietuvos gyventojų.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Estijoje rusų kalba neturi jokio statuso.

Maskvoje gegužės 29 – 30 dienomis rengiama tarptautinė konferencija, skirta rusų kalbos statusui užsienio šalyse. Joje Rusijos užsienio reikalų ministerijos teigimu dalyvaus 55 atstovai iš „visų artimojo užsienio“ šalių ir 11 atstovų iš „tolimojo užsienio“.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų