REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija aplinkosaugos aktyvistų grupę „Greenpeace“ penktadienį paskelbė „nepageidaujama organizacija“.

Rusija aplinkosaugos aktyvistų grupę „Greenpeace“ penktadienį paskelbė „nepageidaujama organizacija“.

REKLAMA

Tokia etikete pažymėtų organizacijų veikla Rusijoje laikoma nusikalstama, o darbuotojams gresia baudžiamasis persekiojimas.

„Tarptautinės nevyriausybinės pelno nesiekiančios organizacijos „Greenpeace International“ veikla Rusijos Federacijos teritorijoje... buvo pripažinta nepageidaujama“, – teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Prokuratūra pareiškė, kad grupė, kuri, be kita ko, siekia stabdyti klimato kaitą, kelia „grėsmę šalies konstitucinės santvarkos pagrindams ir saugumui“.

Nuo pat Rusijos karinio puolimo Ukrainoje pradžios „Greenpeace“ aktyvistai vykdė „antirusišką propagandą“ ir ragino ekonomiškai izoliuoti Rusiją, sakoma pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Generalinė prokuratūra teigė, kad „Greenpeace“ siekė „destabilizuoti socialinę ir politinę padėtį ir bandė nekonstituciniu būdu pakeisti valdžią šalyje“.

REKLAMA

„Greenpeace“ aplinkosauginę veiklą iš tiesų lydi aktyvus politinės pozicijos propagavimas, mėginimai kištis į valstybės vidaus reikalus ir siekis pakirsti jos ekonominius pagrindus“, – sakoma pareiškime.

Praėjus daugiau nei metams nuo Maskvos plataus masto karo Ukrainoje pradžios, valdžia Rusijoje ėmėsi beprecedenčio masto kovos su laisvėmis: uždaryta nepriklausoma žiniasklaida ir teisių gynimo grupės, o dauguma pagrindinių opozicijos veikėjų atsidūrė už grotų arba tremtyje.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo mėnesį Teisingumo ministerija Pasaulio gamtos fondą (WWF) paskelbė „užsienio agentu“.

„Užsienio agento“ etiketė turi sovietinių laikų atspalvį ir yra plačiai naudojama prieš Kremliaus kritikus.

Tačiau šis pavadinimas nėra toks griežtas, kaip „nepageidaujamos organizacijos“, ir leidžia organizacijoms tęsti veiklą šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų