• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas dėl vaidmens sugriaunant SSRS pagrįstai laikomas didvyriu, bet demokratija, kurią jis paliko, buvo pavojingai trapi, antradienį rašo Rusijos laikraščiai.

REKLAMA
REKLAMA

76 metų B.Jelcinas mirė pirmadienį staiga sustojus širdžiai. Pagerbiant pirmąjį nepriklausomos Rusijos prezidentą, prisimenama ne tik tai, kad jis yra epochinio masto veikėjas, prisidėjęs prie kumunistinės Sovietų Sąjungos žlugimo, bet ir tai, kad per jo valdymą naujoji Rusija balansavo ant chaoso ribos.

REKLAMA

"Žmogus, kuris davė žmonėms naują gyvenimą ir naujas galimybes siekti savo svajonių, taip pat - ir tai jam buvo svarbu - pašalino iš žmonių širdžių baimę", - rašo dienraštis "Nezavisimaja Gazeta".

"Žmonės savo sunkumus prisitaikant prie naujoviško gyvenimo vertino kaip šiurkščias šalies lyderio klaidas. Ir kadangi žmonės nebejautė baimės, valstybės vadovą atstūmė beveik visi", - rašoma komentare.

REKLAMA
REKLAMA

B.Jelcinas, kuris užbaigė komunistų valdymą, bet pradėjo tokias drastiškas rinkos reformas, kad daugelis dėl šios "šoko terapijos" prarado santaupas, bus laidojamas trečiadienį.

B.Jelcino nuotraukas pirmuosiuose puslapiuose spausdina beveik visi pagrindiniai šalies laikraščiai. Daugiausia skelbiamos tos nuotraukos, kuriose jis atrodo kaip valstybininkas, o ne tos, kuriose jis atrodo silpnas ir pasiligojęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų spauda elgiasi kitaip. Pavyzdžiui, daugelis britų laikraščių, nors ir akcentuoja, kad jis buvo centrinė figūra lemiamu Rusijos istorijos momentu, spausdina nuotraukas, kuriose įamžinti visame pasaulyje pagarsėję jo netaktiški poelgiai, kurių kai kuriuos išprovokavo alkoholis.

REKLAMA

Rusijoje B.Jelcinas vertinamas daugiausia žvelgiant per Vladimiro Putino, kurį B.Jelcinas pasirinko politiniu įpėdiniu ir kuris, kritikų nuomone, panaikino patrono pradėtų demokratinių reformų, septynerių valdymo metų prizmę.

"Borisas Jelcinas sakė, kad palieka Rusiją "naujai politikų kartai", kuriai valdant šalis "niekada negrįš į praeitį". Bet per septynerius savo prezidentavimo metus Vladimiras Putinas įrodė, kad grįžimas į praeitį įmanomas", - rašo "Kommersant".

REKLAMA

"Daug opozicijos narių mano, kad Vladimiro Putino, kaip įpėdinio, "paskyrimas" buvo didžiausia pirmojo Rusijos prezidento klaida. Tačiau pats Borisas Jelcinas to niekada nepripažino. Bent jau viešai", - rašo laikraštis.

Taip pat pripažįstama ekonominė suirutė valdant B.Jelcinui, jo pražūtinga kampanija prieš čečėnų sukilėlius ir jo numanoma silpnybė alkoholiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Piktas likimo pokštas: visa, ką jis pradėjo, pasisuko priešingai. Jis norėjo, kad praturtėtų daugelis, bet praturtino tik nedaugelį", - sakoma "Moskovskij Komsomolec" straipsnyje.

Užsimindamas apie B.Jelcino potraukį alkoholiui šis laikraštis rašo: "Jis turėjo vieną silpnybę, kuri Rusijai suprantama ir atleistina. Ir ne ši silpnybė sugriovė jo autoritetą - (jį sugriovė) karas ir privatizacija".

REKLAMA

Tačiau daugelis komentatorių sutinka, kad ta Rusiją, kurią paliko B.Jelcinas, labai skyrėsi nuo tos komunistinės valstybės, kurią jis paveldėjo.

"Jis buvo Rusijos prezidentas aštuonerius su puse metų ir nė karto ... nevaržė spaudos laisvės. Dėl to dabar galime publikuoti tai, ką galvojame", - pažymi "Moskovskij Komsomolec".

"Borisas Nikolajevičius, pirmasis Rusijos prezidentas, įeis į istoriją kaip politikas, kuris vėl nukreipė šalį civilizuoto vystymosi keliu", - rašo laikraštis "Vedomosti".

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų