„Šiandien ryte, Chortycios operatyvinės-strateginės grupės atsakomybės zonoje, rusai dar kartą parodė savo požiūrį į tarptautinę humanitarinę teisę sušaudydami du ukrainiečius karo belaisvius“, – Sausumos pajėgos paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Telegram“.
Į Chortycios operatyvinės-strateginės grupės atsakomybės zoną patenka Charkivo, Luhankso ir Donecko sritys, įskaitant Bachmutą.
Kaip anksčiau pranešta, Ukrainos pajėgos atsitraukė iš Avdijivkos į geresnes gynybines pozicijas už miesto. Tačiau per atsitraukimą kai kurie kariai pateko į nelaisvę.
Rusija Avdijivką užimti bandė nuo 2023 m. rudens. 2024 m. vasarį padėtis šioje fronto vietoje tapo kritine, o vasario 17 d. ukrainiečių pajėgos atsitraukė.
Anot naujausios Karo studijų instituto (ISW) ataskaitos, prie Avdijivkos dislokuota Ukrainos brigada skelbė, kad Rusijos pajėgos ukrainiečių pozicijas bombardavo panaudodamos 60 sklandančių bombų KAB, o pastarosiomis dienomis panaudota net apie 500 sklandančių bombų. Su Kremliumi siejamas „karo tinklaraštininkas“ vasario 17 d. sakė, kad rusai per 48 valandas paleido 250 FAB sklandančių bombų vien į tam tikrą vietovę Avdijivkoje.
Rusijos pajėgos palaipsniui vis dažniau ėmė naudoti sklandančias bombas nuo 2023 m. pradžios. Tačiau Avdijivkoje jos pirmą kartą panaudotos masiškai kaip artimas puolančiųjų pėstininkų palaikymas iš oro. Anot ISW, Rusijos sugebėjimas kelias dienas rengti masinius antskrydžius aktyviausioje fronto vietoje rodo, kad Ukrainos pajėgos nesugebėjo uždaryti oro erdvės aplink Avdijivką, o rusai pasinaudojo laikinu pranašumu ore šioje vietovėje, kad užimtų didžiąją dalį gyvenvietės.
Pasak ISW, vėluojanti Vakarų parama gali dar labiau apriboti Ukrainos oro gynybą, o tai leistų rusams dažniau pakartoti artimos oro paramos scenarijų. Manoma, kad ribotas kiekis efektyvių oro gynybos sistemų, senkančios raketų atsargos ir besitęsiantys Rusijos raketų ir dronų smūgiai prieš miestus toli nuo fronto verčia Ukrainą priimti sudėtingus sprendimus, kurias fronto vietas saugos oro gynybos sistemos.
Tikėtina, kad pasikartojantis lokalizuotas ir ribotas Rusijos pranašumas ore leistų rusams agresyviau siekti operacinio pranašumo fronte. Tuo metu plačiai paplitęs pranašumas ore leistų nuolat vykdyti plataus masto aviacijos operacijas ir bombarduoti Ukrainos miestus už fronto linijos, o tai turėtų pražūtingų pasekmių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!