• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pajėgoms toliau apšaudant miestus ir kaimus Rytų ir Pietų Ukrainoje, per aviacijos smūgį mokyklai, kur rūsyje slėpėsi maždaug 90 žmonių, galėjo žūti dešimtys ukrainiečių.

Rusijos pajėgoms toliau apšaudant miestus ir kaimus Rytų ir Pietų Ukrainoje, per aviacijos smūgį mokyklai, kur rūsyje slėpėsi maždaug 90 žmonių, galėjo žūti dešimtys ukrainiečių.

REKLAMA

Per šeštadienį suduotą rusų aviacijos smūgį mokyklai Bilohorivkoje Ukrainos rytuose kilo gaisras, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus. Pasak jo, pagalbos komandos rado dviejų žuvusiųjų kūnus ir išgelbėjo dar 30 žmonių.

„Tikriausiai žuvo visi 60 žmonų, [dar] likusių po pastato nuolaužomis“, – socialiniame tinkle „Telegram“ parašė S. Haidajus. Per Rusijos smūgius netoliese esančiame Pryvilios miestelyje taip pat žuvo du 11 ir 14 metų berniukai, nurodė jis.

Nors Rusijos pajėgoms nepavyko užimti Kyjivo, jos tęsia puolimą prie pagrindinių fronto linijų Donbaso regione.

Maskva siekia parodyti, kad jos karinė operacija vyksta sėkmingai, todėl iki savo Pergalės dienos Antrajame pasauliniame kare minėjimo šį pirmadienį stengiasi užimti apsuptą Mariupolio uostamiestį. Šeštadienį iš miesto buvo evakuoti paskutiniai likę civiliai gyventojai, kurie slėpėsi drauge su Ukrainos gynėjais plieno gamykloje "Azovstal" – paskutiniame ukrainiečių pajėgų bastione šiame mieste. 

REKLAMA
REKLAMA

Gamyklos teritorijoje likę ukrainiečių kariai atsisako pasiduoti ir prašo tarptautinės pagalbos, kad galėtų iš ten ištrūkti.

Mariupolio galutinis užėmimas sudarytų sąlygas Maskvai sausumos koridoriumi sujungti Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų regionus ir 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą.

REKLAMA

Penktadienį bendrovės „Planet Labs PBC“ padarytos palydovinės nuotraukos parodė, kad „Azovstal“ kompleksas yra smarkiai apgriautas.  Pastatų stoguose matyti sprogimų paliktos skylės, taip pat ir tame pastate, kur, kaip manoma, slėpėsi šimtai gynėjų.

Kitame Juodosios jūros uostamiestyje Odesoje, kur šeštadienį atskriejo šešios rusų pajėgų paleistos sparnuotosios raketos, ankstų sekmadienio rytą keletą kartų gaudė oro pavojaus sirenos.

REKLAMA
REKLAMA

Odesos savivaldybė pranešė, kad keturios raketos pataikė į baldų gamyklą ir kad smūgio bangos bei pažirusios nuolaužos gerokai apgadino aplinkinius daugiaaukščius gyvenamuosius namus. Kitos dvi sparnuotosios raketos pataikė į Odesos oro uostą, kur per ankstesnę Rusijos pajėgų ataką buvo sunaikintas lėktuvų kilimo ir tūpimo takas.

Ukrainos kariuomenė smogė Rusijos pozicijoms Juodosios jūros Gyvačių saloje, kuri buvo užimta pirmosiomis karo dienomis ir tapo 11 savaičių trunkančio Ukrainos pasipriešinimo simboliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakarų šalių karinių ekspertų teigimu, Ukrainos kariai sėkmingai kontratakuoja šalies antro pagal dydį miesto Charkivo apylinkėse. Ukrainos kariuomenė pranešė, kad besitraukiančios Rusijos pajėgos sunaikino tris tiltus kelyje į šiaurės rytus nuo miesto, siekdamos sulėtinti Ukrainos pajėgų puolimą.

Ukrainos lyderiai perspėjo, kad atakos tik sustiprės artėjant Pergalės dienai, kai Rusija kariniais paradais mini nacistinės Vokietijos pralaimėjimą 1945 metais. Manoma, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį kreipdamasis į karius Raudonojoje aikštėje norės paskelbti apie kokią nors pergalę Ukrainoje.

REKLAMA

Tuo metu kaimyninėje Moldovoje Rusijos ir separatistinės pajėgos yra „visiškos kovinės parengties“ būsenos, perspėjo ukrainiečių kariškiai, vis labiau augant nerimui, kad konfliktas gali išsiplėsti už Ukrainos sienų.

Mariupolio gynėjai rengiasi galutiniam mūšiui su Rusijos pajėgomis

Paskutiniai Ukrainos Mariupolio uostamiesčio gynėjai sekmadienį rengiasi brutaliam mūšiui su juos apgulusiomis rusų pajėgomis, siekiančiomis svarbios pergalės prieš Rusijos švenčiamą Pergalės dieną.

REKLAMA

Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vaizdo ryšiu su Didžiojo septyneto (G-7) lyderiais turi aptarti situaciją savo šalyje, nuogąstaujančioje dėl Maskvos puolimo suintensyvėjimo evakavus civilius iš Mariupolio metalurgijos gamyklos „Azovstal“.

Plieno ir geležies gamykla „Azovstal“ yra paskutinis ukrainiečių pasipriešinimo bastionas nuniokotame uostamiestyje, o jos likimas įgavo simbolinę reikšmę platesnei kovai su Rusijos invazija.

Mariupolio galutinis užėmimas sudarytų sąlygas Maskvai sausumos koridoriumi sujungti Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų regionus ir 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Priešas bando pribaigti „Azovstal“ gynėjus, bando tai padaryti iki gegužės 9-osios, kad įteiktų dovaną [Rusijos prezidentui] Vladimirui Putinui“, – sakė V. Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Azovstal“ gynybai vadovaujantis pulkas „Azov“ pranešė, kad vienas jo karys žuvo, o dar šeši buvo sužeisti, Rusijai šaudant per vieną ankstesnį bandymą evakuoti žmones automobiliu.

Kyjivas šeštadienį pranešė, kad visi pažeidžiami civiliai gyventojai jau evakuoti iš „Azovstal“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų