naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas Markas Feiginas mano, kad sėkmingos Ukrainos kontratakos prispaustos Rusijos pajėgos gali pakeisti taktiką ir inicijuoti pauzę kare, kad galėtų ramiai peržiemoti.

Rusijos teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas Markas Feiginas mano, kad sėkmingos Ukrainos kontratakos prispaustos Rusijos pajėgos gali pakeisti taktiką ir inicijuoti pauzę kare, kad galėtų ramiai peržiemoti.

REKLAMA

„Na ir kas dar (koks dar koziris liko Rusijos Federacijai – red. past.) – ar smogs branduoliniais ginklais? Na, apie tai jau diskutavome. Ir jiems jau aiškiai paaiškinta, kas bus, jei bus panaudoti taktiniai branduoliniai ginklai. 

Manau, kad vargu ar jie dabar tai darys, norėdami iš tikrųjų griebtis smūgių su branduoline galvute. Viskas įmanoma, bet tai tikrai nėra metodas“, – laidoje „Groši“ sakė M. Feiginas.

Jo nuomone, Rusijos Federacija gali tęsti raketų atakas, kiek įmanoma, tačiau greičiausiai Rusijos pajėgos darys pertrauką žiemai.

REKLAMA

„Įtariu, kad taip ir bus. Kodėl? Kad patys peržiemotų... Kad palauktų, padarytų pauzę. Tai taktika, kurios imsis visus šaltuosius metų mėnesius“, – svarstė M. Feiginas.

REKLAMA

JAV privalėtų reaguoti į branduolinius ginklus

Tuo metu buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas Benas Hodgesas pripažįsta, kad tebeegzistuoja rizika, jog Rusija Ukrainoje gali pasitelkti branduolinius ginklus. Tokiu atveju, jo teigimu, JAV negalės likti nuošalyje.

Komentuodamas prielaidą, kad „beviltiškai nusiteikęs Putinas“ surengs taktinį branduolinį smūgį Ukrainos teritorijoje, atsargos generolas pažymėjo, kad tokia rizika egzistuoja. Tačiau jis mano, kad ji mažai tikėtina.

REKLAMA

„Tai neduotų tikro pranašumo mūšio lauke, JAV negalėtų tiesiog stovėti šalia ir į tai nereaguoti, ir aš nemanau, kad Putinas ar artimiausi jo patarėjai yra savižudžiai“, – „Twitter“ rašė B. Hodgesas.

Atsargos generolas taip pat paaiškino, kodėl Rusijai smogus branduoliniais ginklais Ukrainai JAV būtų svarbu sureaguoti.

„Jungtinės Valstijos atsakys į Rusijos branduolinio ginklo panaudojimą, nes Kinija, Šiaurės Korėja ir Iranas stebi. Jei mes nereaguosime, juos tik paskatinsime. Atsakymas nebūtinai bus branduolinis“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Sėkmingi smūgiai rusams

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina vykdo sėkmingą kontrataką Pietų ir Rytų kryptimis, atsikovodama vis daugiau gyvenviečių. Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino šimtus gyvenviečių Charkivo srityje, kontroliuotų Rusijos karių, antradienį pranešė gynybos viceministrė Hana Maliar.

Socialiniame tinkle „Facebook“ antradienio popietę ji parašė, kad išlaisvintų teritorijų Charkivo srityje skaičius yra dvigubai didesnis nei skelbta anksčiau.

REKLAMA

„Šiandien per spaudos konferenciją Balaklijoje informavau, kad nuo rugsėjo 6 dienos vykdant puolamąją operaciją Charkivo srityje išlaisvinta 3 800 kv. km. [teritorija], daugiau kaip 300 gyvenviečių, apie 150 tūkst. žmonių, – rašė H. Maliar. – Šie skaičiai patvirtinti atsižvelgiant į stabilizavimo priemones. Tikrasis išlaisvintų teritorijų skaičius Charkivo regione yra beveik dvigubai didesnis.“

Ji pridūrė, kad atnaujinti duomenys bus paskelbti trečiadienį.

Anksčiau antradienį H. Maliar taip pat pažymėjo, kad kontrpuolimo operacija tęsiasi toliau ir vyks iki visiško Charkivo srities išlaisvinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų