REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, duodamas interviu, pasakė, kokius nuostolius patyrė šalies kariuomenės karinės invazijos metu.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, duodamas interviu, pasakė, kokius nuostolius patyrė šalies kariuomenės karinės invazijos metu.

REKLAMA

Duodamas interviu ispanų žiniasklaidos priemonei „La Razon“, O. Reznikovas teigė, kad žuvusių ukrainiečių karių skaičius gali būti mažesnis už aukų skaičių Turkijoje, kai vasario mėnesį šalį sukrėtė galingas žemės drebėjimas, nusinešęs dešimtis tūkstančių gyvybių.

„Žinoma, kad yra aukų, nes dalyvaujame kare. Tačiau [karių mirčių skaičius] yra kritiškai mažesnis už rusų. Negaliu pasakyti skaičių, bet galiu užtikrinti, kad bendras [žuvusių karių] skaičius yra mažesnis už žuvusiųjų skaičių Turkijoje žemės drebėjimo metu (remiantis naujausiais duomenimis, tai yra daugiau kaip 50 tūkst. žmonių – red. past.)“, – teigė jis.

O. Reznikovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukrainos kariuomenės vadovybės užduotis – išsaugoti savo šalies karių gyvybes. Tuo metu Rusija elgiasi kitaip – karius, pasak jo, naudoja kaip patrankų mėsą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai mėsmalės taktika. Jiems nerūpi. Vien tik Bachmute kiekvieną dieną Rusija praranda 500 asmenų, kurie būna nužudyti arba sužeisti. Tai vienas batalionas per dieną – „Wagner“ grupės nariai, užverbuoti asmenys arba buvę nusikaltėliai. Tai barbarizmas“, – sakė jis.

REKLAMA

Baiminosi dėl savo gyvybės

O. Reznikovas taip pat interviu prakalbo ir apie kelione į Minską karo pradžioje, kuomet buvo bandoma užmegzti derybas su rusais.

Pasak ministro, įvykusios derybos jam buvo pati blogiausia diena, o priimtas sprendimas vykti į Baltarusiją – vienas sudėtingiausių.

„Buvo labai sunku pasakyti „taip“ [Ukrainos] prezidentui, kai šis manęs paklausė, nes jaučiu gilią neapykantą [rusams]. Ir, kaip derybininkas, aš suprantu, kad ši emocija yra bevertė. Buvo siaubinga paspausti ranką priešui.

Buvo keturi susitikimai [su rusų atstovais] – trys Baltarusijoje, vienas – Turkijoje. Pasakysiu tiek, kad per pirmus tris [susitikimus] mes nesijautėme saugūs ir netgi manėme, kad negrįšime namo“, – kalbėjo O. Reznikovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų