Putino užmiesčio viloje iškilo prabangus sporto kompleksas su požeminiais pastatais Ankstesnis dvaras „su bokšteliais“ nebetiko, tai nugriovė

Rusijos žurnalistai aptiko milžiniškus priestatus šalia valstybės saugomos prezidento Vladimiro Putino rezidencijos Novo-Ogariovo. Per metus iškilo keli pastatai, nors jokių viešų duomenų apie atliekamus 200-500 mln. eurų vertės darbus nėra. Kremlius apskritai apsimetė, kad nieko nežino apie jokias statybas.

Anksčiau V. Putino rezidencijos (10,7 hektaro dydžio) teritorijoje buvo dvaras su bokšteliais, tačiau, anot „MBH Media“ kalbintų statybininkų, „jis nepatiko savininkui, tai nugriovė“.

Taip pat buvo pasielgta ir su dviem kotedžais, kurių vietoje atsirado dviejų aukštų 4 tūkst. kv. metrų ploto svečių namai. Vieno tokio namo preliminari kaina – 800 mln. rublių (apie 9,1 mln. eurų).

Taip pat šioje teritorijoje yra net 5 aukštų sporto kompleksas, kainuojantis apie 6 mlrd. rublių (apie 68 mln. eurų). Žurnalistams komplekso statybininkai pasakojo, kad ten yra ir ledo arena. Bendras objekto plotas – 30 tūkst. kv. metrų, tačiau į tai nėra įskaičiuoti požeminiai aukštai, į kuriuos veda atskiri įvažiavimai.

Vienas iš statybose dirbusių inžinierių „MBH media“ pasakojo, kad požeminis tunelis turėtų jungti sporto kompleksą su V. Putino rezidencija.

Be namo yra dar du pastatai

Žemės sklype yra išdėstyti dar du pastatai. Tai keturių aukštų svečių namų kompleksas už 2 mlrd. rublių, kurio bendras plotas – dešimt tūkstančių kv. metrų, be verandos.

Ir sveikatingumo kompleksas, kurį žurnalistai įvertino 3,4 mlrd. rublių. Šios modernios ligoninės plotas – daugiau nei 16 tūkst. kv. metrų. Viduje, anot vieno iš leidinio šaltinių, „gigantiškos ir palatos, ir kabinetai, tiesiog aukščiausia klasė“.

Už teritorijos yra 180 hektarų laukas, priklausantis Rusijos Federacijai. Rinkos vertė – 92,2 mlrd. rublių. Viename šio lauko gale stato „kažką panašaus į sraigtasparnių nusileidimo aikštelę“, kitoje lauko pusėje taip pat ruošiama statybvietė, nors pati teritorija, pagal turimus dokumentus, yra ūkinės paskirties.

REKLAMA

Žurnalistai aptiko mįslingą statybvietę po to, kai už kelių metrų nuo saugumiečių saugomo objekto buvo pradės statyti tiltas per Maskvos upę. Pasirengimas šio objekto statyboms buvo pradėtas 2020-ųjų vasarą, o jau rugsėjį prasidėjo ir pačios statybos. Šių metų gegužę 180-200 mln. rublių vertės tilto statybos buvo baigtos. „MBH media“ duomenimis, už tiltą atsako Federalinė saugumo tarnyba, o pats objektas yra uždaras ir bet kas juo naudotis negali.

Statybų procese dalyvavusios „MS-Grupp“ bendrovės direktorius Vasilijus Spirinas iš pradžių žurnalistams parekomendavo „nieko apie tai nerašyti, nes tai uždaras objektas“,  o vėliau ir išvis pradėjo aiškinti, kad nieko apie jokį tiltą per Maskvos upę nežino.

Didžiųjų objektų statybos šiame valstybei priklausančiame sklype yra užbaigta. Pasak žurnalistų, apie tai byloja statybines šiukšles iš objekto išvežančios bendrovės „Olva“ mašinos.

Kremlius „nieko nematė ir nieko negirdėjo“

Kokiu tikslu šalia V. Putino rezidencijos buvo pastatytas sporto kompleksas, viešbutis ir ligoninė, neaišku. Vienas iš statybininkų žurnalistams pasakojo, kad „čia rezidenciją stato, Mišustinui (Rusijos premjeras Michailas Mišustinas, – red. past.)“, kitas tvirtino, kad „čia daugiavaikių šeimų poilsio kompleksas“.

Federalinė saugumo tarnyba, Federalinė apsaugos tarnyba, Rusijos prezidento reikalų valdyba, prezidentūra ir Maskvos srities vadovybė neatsakė į žurnalistų užklausas.

Vėliau Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams pareiškė, kad „Novo-Ogariovo“ nevyksta jokios statybos“. Jis pažymėjo, kad nežino apie statybas šalia prezidento rezidencijos, o „prezidento teritorijoje nevyksta jokios statybos“. Jis taip pat pareiškė, kad „MBH media“ yra „draudžiamas mūsų šalyje tinklapis“, todėl jis jo neskaito. Tačiau iš tiesų jokie draudimai ar ribojimai šiam leidiniui dar nėra įvesti nei pačiam portalui, nei jo žurnalistams.


Rašyti komentarą...
A
Alda
2021-07-22 15:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir....
Atsakyti
-3

V
Vid
2021-07-22 15:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko rūpintis svetima valstybę?
Atsakyti
-5

.
...
2021-07-22 20:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavydas, pavydas, pavydas...Manau pigiau kainavo Putinui, negu mums Vadovų rūmai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų