Rusai į pagalbą kviečia DiCaprio: dūsta juodu gaisrų oru

Rusija šią vasarą susidūrė su miškų gaisrų problema. Viso šalyje šiuo metu suskaičiuojama daugiau nei 400 aktyvių miškų gaisrų. Sunkiausia situacija yra Jakutijoje, kur gyventojams rekomenduojama likti namuose ir užsidaryti langus. Pastarieji, taip ir nesulaukę pagalbos, patys buriasi į grupes ir eina gesinti miškų.

11

Jakutijoje liepos 19-osios duomenimis buvo daugiau nei 200 aktyvių gamtos gaisrų, bendras ugnies plotas – 2,2 tūkst. hektarų. Respublikos sostinėje Jakutske kenksmingų dalelių kiekis ore viršija normas net pagal tris rodiklius.

Dėl užteršto dūmais oro rizikos zonoje atsidūrė 60 gyvenviečių, įskaitant Sachos respublikos sostinę Jakutską, rašoma „Interfaks“.

Penkiuose respublikos rajonuose ugnis priartėjo prie pat gyvenviečių. Kai kuriose vietose be respiratoriaus ar šlapio skuduro paprasčiausiai neįmanoma išeitį lauką: dėl dūmų nėra kuo kvėpuoti. Oro užterštumas gyvenvietėse saugumo normas viršija tris kartus.

„Sunki labai situacija, baisu. Dūmai, kiekvieną dieną dūmai, – „Current Time“ pasakojo Magaraso kaimo gyventoja Jelena Volgina – Nešioju raištį, šlapią raištį. Kaimo vaikai visi namuose sėdi“.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Kodėl nėra pagalbos?“: milžiniškus gaisrus Rusijoje gesina patys gyventojai

Jakutijos gyventojams rekomenduojama nešioti kaukes ir užsidaryti langus

Rusijos gelbėjimo tarnybų duomenimis, Jakutijoje miškų gaisrus gesina 2,2 tūkst. gaisrininkų, pasitelkta daugiau nei 270 mašinų ir orlaivių. Specialistai vietos gyventojams rekomendavo kuo mažiau būti lauke ir nešioti apsaugines kaukes.

Liepos 18-ąją Jakutijos valdžia dėl sumažėjusio matomumo uždarė laivybą Lenos upe ir sustabdė skrydžius iš vietos oro uosto. Dėl stichinės nelaimės respublikoje įvesta nepaprastoji padėtis.

Tačiau vietos gyventojai aktyvesnių valdžios veiksmų pasigenda, o ir 2 tūkst. hektarų plotą užgesinti kelių tūkstančių gaisrininkų neužtenka.

„Aš Jakutske gyvenu nuo 2004-ųjų, pastaruoju metu, ypač paskutinius du metus, čia visada vien tiršti dūmai, – „Current Time“ pasakojo savanoris gaisrininkas Aleksandras Sidorovas. – Ir kiekvienam Jakutsko gyventojui tai nepatinka! Daug dūmų, ir su tuo reikia kažką daryti kiekvienam. Kažkokį savo indėlį“.

REKLAMA

Kitas vietos gyventojas tvirtino, kad per dūmus jie būryje vienas kito nemato, nuolat peršti akis. „Mums tik per televizorių rodo lėktuvus, kurie numeta vandens ant degančio miško. O kodėl pas mus tokių lėktuvų nenukreipia? Kodėl nėra pagalbos?“ – klausia Vasilijus Okonešnikovas.

Pasaulinio laukinės gamtos fondo duomenimis, vien per pastaruosius porą metų Rusijoje kasmet išdega ne mažiau negu 15 milijonų hektarų miško.

Istorija su DiCaprio

Gaisrų apimtų regionų gyventojų neviltis tokia didelė, kad praėjusią savaitę viena iš aktyvisčių kreipėsi į Holivudo žvaigždę Leonardo DiCaprio pagalbos. Jeigu anksčiau rusai buvo pamėgę dėl neasfaltuotų kelių ar kitų problemų kviestis į pagalbą Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ar buvusį JAV prezidentą Baracką Obamą, tai šįkart aktyvistai pasirinko žinomą Holivudo aktorių, pagarsėjusį savo pasisakymais ekologinėmis temomis, L. DiCaprio.

Roza Dyjačkovskaja kreipėsi į amerikiečių aktorių, kad šis padėtų kovoti su milžiniškais gaisrais Jakutijoje. Jos teigimu, L. DiCaprio atsakė į šį prašymą. Ji paviešino susirašinėjimo žinutes „Instagram“ tinkle. „Aš suprantu jūsų problemą! Kartu su savo vadybininku susisieksiu su valdžia ir išsiaiškinsime, kuo galima padėti“, – tariamai atrašė jai aktorius, rašoma „Lenta“.

Vėliau Sachos respublikos ekologijos, gamtos naudojimo ir miškų ūkio viceministras Sergejus Sivcevas pareiškė, kad „situacija Jakutijoje yra kontroliuojama“. Jis taip pat pridūrė, kad regiono valdžia su problema gali susitvarkyti ir be L. DiCaprio pagalbos. „Tegul atvažiuoja į svečius, o gaisrus mes kaip nors patys užgesinsim“, – aiškino jis.

Vėliau Jakutijos vadovas Aisenas Nikolajevas aiškino, kad kol kas „negavo oficialaus kreipimosi“. „Jeigu gausime (oficialų siūlymą padėti), tai, aišku, džiaugsimės, jeigu atvažiuos ir suteiks kažkokią pagalbą. Tiesa, aš nelabai gerai įsivaizduoju, ką jis dabar, sėdėdamas Holivude, gali padėti gesinant Jakutijoje gaisrus“, – pareiškė jis.

R. Dujačkovskaja vėliau paviešino dar vieną tariamą L. DiCaprio žinutę, kurioje rašoma, kad jo fondas ėmėsi gaisrų Sibire problemos galimų sprendimo būdų klausimo ir pažadėta „netrukus imtis priemonių“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų