• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad viena didžiausių rizikų Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą – tai galimybė laimėti diktatoriui Vladimirui Putinui.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad viena didžiausių rizikų Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą – tai galimybė laimėti diktatoriui Vladimirui Putinui.

REKLAMA

Kaip rašo „Ukrinform“, šį pareiškimą J. Stoltenbergas išsakė Miunchene vykstančios saugumo konferencijos metu. 

„Nerizikingų variantų nėra. Tačiau didžiausia riziką iš visų – tai Putino pergalė“, – kalbėjo jis.

NATO vadovas atkreipia dėmesį, kad nors Vakarai dėjo visas pastangas, siekiant sustabdyti V. Putino planą pradėti karinę invaziją, tačiau, kaip teigė J. Stoltenbergas, V. Putinas pasirinko vykdyti puolimą.

„Putinas nesvarsto apie taiką. Jis planuoja eskaluoti karinę situaciją. Vykdyti naujus puolimus. Ir nėra jokių požymių, kad jis keičia savo ambicijas. Jis [V. Putinas] mobilizuoja šimtus tūkstančių karių“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pastebima, kad V. Putino režimas bando užmegzti santykius su autoritarinėmis valstybėmis tam, kad Rusijos kariuomenei būtų perduodama daugiau ginklų.

REKLAMA

„Todėl mums reikia Ukrainai perduoti tai, ko reikia pergalei“, – pridūrė jis. 

A. Blinkenas ir Kinijos vyriausiasis diplomatas surengė „tiesiogines, atviras derybas“

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, vėlai šeštadienį surengęs retas derybas su Kinijos diplomatijos vadovu Wang Yi, perspėjo Kiniją nekartoti „neatsakingo veiksmo“, kai į Amerikos oro erdvę buvo nuskraidintas šnipinėjimo balionas.

Itin lauktas abiejų pareigūnų susitikimas įvyko Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose, didėjančios įtampos tarp Vašingtono ir Pekino akivaizdoje.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos pavojaus signalą paskelbė po to, kai virš kelių slaptų branduolinių ginklų objektų jų teritorijoje buvo pastebėtas didžiulis baltas Kinijos balionas. Vasario 4-ąją jis buvo numuštas netoli rytinės pakrantės.

Dėl šio incidento A. Blinkenas staiga atšaukė savo retą kelionę į Kiniją.

Pekinas neigia, kad naudoja šnipinėjimo balionus, ir sako, kad minėtasis balionas buvo skirtas orų tyrimams. Vėliau jis apkaltino Vašingtoną, kad šis siunčia savo šnipinėjimo balionus virš Kinijos teritorijos, tačiau JAV tai paneigė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per šeštadienio susitikimą A. Blinkenas „tiesiogiai kalbėjo apie nepriimtiną JAV suvereniteto ir tarptautinės teisės pažeidimą, kai JAV teritorinėje oro erdvėje dideliame aukštyje paleido stebėjimo balioną, ir pabrėžė, kad šis neatsakingas veiksmas daugiau niekada neturi pasikartoti“, sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.

„Sekretorius aiškiai pasakė, kad Jungtinės Valstijos nesitaikstys su jokiais mūsų suvereniteto pažeidimais“, – pridūrė jis.

REKLAMA

A. Blinkenas taip pat perspėjo Wang Yi „dėl pasekmių ir padarinių, jei Kinija teiks materialinę paramą Rusijai arba padės išvengti sisteminių sankcijų“, sakė N. Price'as.

Pasak vieno aukšto rango Valstybės departamento pareigūno, per maždaug valandą trukusias derybas valstybės sekretorius kalbėjo „labai tiesiogiai ir atvirai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų