Putinas telefonu aptarė su Merkel ir Macronu padėtį Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasikalbėjo telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, kad aptartų padėtį separatistinio konflikto krečiamoje Ukrainoje, pirmadienį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Nuodugniai aptarta nerimą kelianti padėtis dėl stringančio Ukrainos vidaus konflikto sprendimo proceso. Trys lyderiai pažymėjo, kad svarbu įgyvendinti 2015 metų Minsko susitarimus kaip alternatyvų neturinčius sureguliavimo pagrindus. Taip pat buvo pabrėžtas suinteresuotumas toliau koordinuoti Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos pastangas Normandijos formatu“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Kijevas su prorusiškais separatistais rytinėse Donecko ir Luhansko srityse kovoja nuo 2014 metų. Konfliktas kilo po tų metų pavasarį Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir jau pareikalavo per 13 tūkst. gyvybių.

Po palyginti ramių 2020-ųjų šių metų pradžioje kovos paaštrėjo, o balandį Rusija sutelkė 100 tūkst. karių prie Ukrainos sienos ir Kryme. Dėl šių veiksmų Maskva sulaukė NATO perspėjimų.

Nors Rusija vėliau paskelbė, kad pajėgos, dalyvavusios pratybose prie Ukrainos sienų, atitrauktos, tiek Vašingtonas, tiek Kijevas sako, kad šis atitraukimas buvo riboto pobūdžio.

Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją remiant separatistus kariais ir ginklais. Maskva kaltinimus neigia.

Prancūzija, Vokietija, Ukraina ir Rusija priklauso vadinamajam Normandijos ketvertui, suburtam siekiant išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje. 2015-aisiais šalys parengė vadinamuosius Minsko susitarimus konfliktui deeskaluoti.

Kremlius nurodė, kad V. Putinas per vėliausią pokalbį su Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais „pateikė principingą įvertinimą Kijevo valdžios linijai“. Anot Rusijos vadovo, Kijevo vyriausybė „atkakliai išsisukinėja nuo savo įsipareigojimų vykdymo tiek pagal Minsko susitarimus, tiek pagal susitarimus, pasiektus per ankstesnius Normandijos [ketverto] viršūnių susitikimus, įskaitant surengtą Paryžiuje“ 2019 metų gruodį.

„Atsižvelgiant, kad klostosi kebli padėtis mėginant sureguliuoti konfliktą pietryčių Ukrainoje, lyderiai nurodė savo politiniams patarėjams ir užsienio politikos tarnyboms intensyvinti kontaktus ir darbą Normandijos ketverto linija. Užsienio reikalų ministrai dirbs, kad būtų surengtas šio formato susitikimas jų lygiu. Taip pat susitarta atitinkamais kanalais toliau nagrinėti galimybes prireikus organizuoti ir Normandijos viršūnių susitikimą“, – sakoma Kremliaus pranešime.

„Per pokalbį taip pat buvo aptarti kai kurie kiti tarptautiniai klausimai, įskaitant susijusius su kova su terorizmu Afrikos žemyne“, – nurodė V. Putino kanceliarija.

Anksčiau pirmadienį įvyko A. Merkel ir E. Macrono pasitarimas vaizdo konferencijos formatu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-10-12 13:16:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
dvi putino prostitutės makronas su merkel derino su savo šeimininku veiksmus kaip prievartauti Ukrianą. Štazi agentė Merkel iš kailio neriasi nors jau jos laikas jau baigėsi. Tikiu kad Zelenskis pratemps iki gruodžio kai merkel jau bus niekas ir Vikoetija turės naują kanclerį nebuvusį nei štazi agentu nei DDR komjaunuoliu.
Atsakyti
0

x
xxL
2021-10-12 13:19:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei tau įrems ginklą į kaktą ir išprievartaus tai taip pat savo noru davei? kaip tik vata taip debilai. ta KGB metodička jau pelėsiais dvokia, galėtų bent viršelį pasikeisti bet kremliuje ir lubiankoje vien debilai liko tai sunku tikėtis naujovių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų