naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Konfliktas Kalnų Karabache (nuotr. Scanpix)

Ginčijamame Kalnų Karabacho regione praeitą mėnesį atsinaujinus Azerbaidžano ir armėnų pajėgų susirėmimams žuvo jau beveik 5 tūkst. žmonių, ketvirtadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

16

Ginčijamame Kalnų Karabacho regione praeitą mėnesį atsinaujinus Azerbaidžano ir armėnų pajėgų susirėmimams žuvo jau beveik 5 tūkst. žmonių, ketvirtadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

REKLAMA

„Šiandien turime paties blogiausio varianto konfliktą. Ir tragedija tame, kad žūva žmonės. Kaip žinote, daug aukų abiejose pusėse. Pagal mūsų duomenis, abiejose pusėse daugiau kaip po 2 000 žuvusių – ir vienoje pusėje, ir kitoje. Bendras skaičius jau artėja prie 5 000“, – kalbėdamas Valdajaus tarptautiniame diskusijų klube sakė V. Putinas.

Kautynes tarp Kalnų Karabachą kontroliuojančių Jerevano remiamų armėnų separatistų ir Azerbaidžano kariuomenės atsinaujino rugsėjo 27 dieną. Vėliausi oficialūs duomenys rodė, kad aukų skaičius nesiekia tūkstančio.

Abi pusės sakė esančios pasiryžusios tęsti kovą ir daugiausiai ignoravo tarptautines pastangas tarpininkauti deryboms dėl ugnies nutraukimo.

REKLAMA

Pastarosiomis savaitėmis buvo dukart skelbiamos paliaubos, bet jos žlugo vos įsigaliojusios. Abi pusės kaltino pažeidus susitarimus nutraukti susirėmimus.

REKLAMA

 Azerbaidžano ir Armėnijos užsienio reikalų ministrai planuoja penktadienį Vašingtone atskirai susitikti su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo (Maiku Pompėju).

V. Putinas ketvirtadienį sakė „nuolat“ palaikąs ryšį su Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianu ir Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Aliyevu (Ilchamu Alijevu).

„Kalbuosi su jais telefonu po kelis kartus per dieną“, – V. Putinas sakė vaizdo ryšiu kreipdamasi į Valdajaus forumo dalyvius.

REKLAMA

Rusijos lyderis pabrėžė, kad Maskva palaiko glaudžius įvairialypius ryšius su abiem šalimis, todėl yra suinteresuota, kad konfliktas būtų kuo greičiau sureguliuotas.

„Mums ir Armėnija, ir Azerbaidžanas – lygūs partneriai. Mums didžiulė tragedija, kai ten žūva žmonės. Norime kurti visaverčius santykius tiek su Armėnija, tiek su Azerbaidžanu“, – sakė V. Putinas.

„Daugelį metų siūlėme įvairius šios krizės sureguliavimo [scenarijus], kad padėtis būtų stabilizuota, žvelgiant iš ilgalaikės istorinės perspektyvos. Dabar nesileisiu į detales, bet patikėkit – buvo įtemptai dirbama, kad pozicijos suartėtų. Kai kuriais momentais atrodydavo, kad dar truputėlį, dar vienas žingsnis – ir rasime sprendimą. Deja, to neįvyko“, – pridūrė jis.

Azerbaidžanas ir Kalnų Karabachą kontroliuojantys armėnų separatistai į konfliktą dėl šios kalnuotos provincijos yra įsitraukę nuo 10-ojo dešimtmečio karo, pareikalavusio apie 30 tūkst. gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų