Prognozė 2017-iesiems: pesimizmas liejasi per kraštus

Praėjus metams po 2015-ųjų pabaigoje tiksliai nuspėto „Brexit“, naujienų agentūra „Bloomberg“ pateikė savo pesimistines prognozes artėjantiems metams, kuriose daug pozityvaus neišvysite: Prancūziją ištiks „Frexit“, teroristai užvaldys dar daugiau teritorijų, o JAV neteks savo galios.

Į ką bus panašus pasaulis artėjančiomis savaitėmis ar mėnesiais? „Bloomberg“ šiais metais ir vėl meta iššūkį, stengdamiesi įsivaizduoti, kokie įvykiai taps realybe 2017-aisiais.

„Slate.fr“ pažymi, kad „pesimistinis gidas“ bando įrodyti, kas gali nutikti pasaulyje blogiausiu atveju, tačiau atsižvelgiama į realias ekonomines, geografines, politines ir karines permainas, kurių link mes judame.

Praėjusių metų „Bloomberg pesimistinis gidas“ sugebėjo numatyti „Brexit“ ir Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Agentūra taip pat sėkmingai nuspėjo Donaldo Trumpo pergalę prezidento rinkimuose JAV. Tai dvi svarbios prognozės, kurios, reikia pripažinti, iš tiesų gerokai nustebino pasaulį.

Niūrios prognozės Europai

2017-aisiai „Bloomberg“ numatė Marine Le Pen pergalę prezidento rinkimuose Prancūzijoje, o vėliau ir vyksiantį referendumą dėl Prancūzijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Pagal pavyzdį ir panašumus „Brexit“ gavusiu pavadinimą „Frexit“. Europos scenarijus piešiamas visai ne rožinis: agentūra numato Šengeno erdvės griūtį.

REKLAMA

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pralaimės rinkimus. Italijos populistinio judėjimo „Penkios žvaigždės“ lyderis Peppe Grillo ateis į valdžią ir užkurs idėją surengti referendumą dėl pakartotino liros įvedimo. Jungtinėje Karalystėje Theresa May aplenks ir nurungs kandidatas, besilaikantis daug griežtesnės „Brexit“ linijos.

Graikijoje ekonominė krizė ir toliau tęsis, tačiau šį sykį jokios finansinės pagalbos jau nebenusimato.

JAV gresia „Calexit“?

Donaldo Trumpo populiarumas JAV staiga išaugs, tikėtina, dėl rimtos mokesčių reformos. Aršiojoje Kalifornijoje susiformuos opozicija, pasisakanti prieš naująjį amerikiečių prezidentą. „Calexit“ taip pat išvys dienos šviesą, kaip protestas prieš vyraujančią politiką nekreipti dėmesio į aplinkosaugos problemas.

Donaldas Trumpas sustabdys JAV narystę NATO, o vėliau ir Jungtinėse Tautose, „Islamo valstybė“ pasinaudos šia tarptautine betvarke, kad sustiprintų savo įtaką Centrinėje Azijoje ir pasieks faktinę viešpatystę Afganistane, daugiausiai dėka narkotikų srauto kontrolės. Po to, kai pasaulis suvoks, kad Šiaurės Korėja jau galutinai geba aprūpinti savo raketas branduolinėmis galvutėmis, JAV įtaka Azijoje nusilps, o tai privers Donaldą Trumpą prašyti Kinijos pagalbos.


Rašyti komentarą...
n
niekaip negalite be išgamų nuotraukų
2016-12-09 13:24:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau įdėkite normalių žmonių nuotraukas, o ne išsigimėlių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų