Prieš skrydį į lėktuvo variklį „sėkmei“ įmetė kelias monetas: skrydis atšauktas, vyrui gresia tūkstantinė bauda

Gigantiškų lėktuvų pakėlimas į orą reikalauja labai daug kruopštumo, tačiau daugiausia tikslumo reikia jų varikliams. Ši besisukanti sistema turi atlaikyti bet kokią temperatūrą ir milžinišką slėgį, todėl turbinos yra kuriamos taip, kad veiktų net pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis. Bet koks į variklį patekęs daiktas, pavyzdžiui, didelis paukštis, gali tapti avarijos priežastimi.

Būtent todėl yra labai kvaila, prieš kelionę maždaug 10 km aukštyje, į lėktuvo variklį įmesti nedidelių metalinių daiktų, tokių kaip monetos.

Tačiau vienas vyras tikriausiai šio patarimo nėra girdėjęs. Prieš palikdamas Veifango miestą Kinijoje, jis nusprendė į pakilimui besiruošiančio lėktuvo variklį įmesti šešias mažas monetas, kruopščiai suvyniotas į raudoną popierių, kurios turėjo „apsaugoti“ vyro skrydį.

Ponas Wangas, kuris įmetęs monetas į variklį tikėjosi sklandžiai pasiekti savo kelionės tikslą – Haikou, net pats to nežinodamas, pakenkė visam skrydžiui. Avialinijų bendrovė „Guanxi Beibu Gulf Airlines“ šią informaciją neseniai paskelbė Kinijos socialiniame tinkle „Weibo“.

Laimei, prieš pakilimą vykdomos apžiūros metu darbuotojai po lėktuvo varikliu pastebėjo keletą monetų ir nedelsiant apie tai pranešė lėktuvo pilotams.

Ponas Wangas netrukus prisipažino metęs monetas į lėktuvo variklį ir skrydis buvo atšauktas. Vyras buvo sulaikytas policijos, o likę 148 keleiviai turėjo laukti kito skrydžio, kuris buvo pakilo tik kitos dienos rytą.

Gal ir keista, tačiau tai ne pirmas kartas, kai keleiviai yra įmetę monetų į lėktuvo variklį. Dar 2019 m. vasario mėnesį 28-erių metų vyras turėjo sumokėti didesnę nei 14 000 eurų baudą, nes, norėdamas, kad skrydis būtų sėkmingas, jis į lėktuvo variklį įmetė dvi monetas.

Tuomet teismas nusprendė, kad avialinijos turėtų aiškiau nurodyti keleiviams nemėtyti monetų į lėktuvų variklius. Esą dabar trūksta aiškių įspėjimų, nes, kaip matome, vien sveiko proto nepakanka.

Savo įraše „Weibo“ socialiniame tinkle oro linijų bendrovė rašė: „Keliaujant lėktuvu reikia laikytis civilinės aviacijos taisyklių. Prašome jūsų, leiskite mums pasirūpinti jūsų skrydžio saugumu.“


Rašyti komentarą...
e
elementaru
2021-05-16 14:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
matos kad debilu netruksta, pries kelione, kuri vyks tokiam aukstyje , kvaileli.
Atsakyti
0

O
O
2021-05-17 09:26:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip keleiviai prieina iki tų lėktuvų variklių? Aš net nežinau kur jos yra.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų