Nors naująjį darbo kodeksą Prancūzijos vyriausybė priėmė dar liepos pabaigoje, įsiutę prancūzai pasiduoti neketina ir aršiai kovoja dėl savo teisių. Gatvės protesto dalyviai daužo parduotuvių vitrinas, prie šaligatvių stovinčius automobilius, juos degina. Kliūna ir policininkams, ir protestuotojams. Į pareigūnus svaidomi Molotovo kokteiliai, o protestuotojai tramdomi ašarinėmis dujomis. Per tūkstantinį protestą sužeidžiami penki policininkai, vienas protestuotojas ir vienas žurnalistas. Sulaikyta trylika žmonių.
Įgyvendinus reformą, bus supaprastintos užmokesčio mažinimo, priėmimo į darbą ir atleidimo procedūros, kurios Prancūzijoje šiuo metu yra ypač griežtai reglamentuotos. Vyriausybė tikisi, kad tai įmones paskatins samdyti daugiau žmonių, nes jos žinos, kad ekonomikos nuosmukio atveju darbuotojus bus paprasčiau atleisti. Didelis nepasitenkinimas Pranūzijoje kilo dėl darbo savaitės ilginimo. Dabar ją sudaro 35 valandos, tačiau bus leidžiama ją prailginti iki 46-ių valandų, tiesa, tik susiderėjus su profsąjungomis.
Pagal naująjį įstatymą, darbdaviai galės tartis su darbuotojais dėl atostogų ar užmokesčio už viršvalandžius, nors šiuo metu tai kontroliuoja vyriausybė. Be to, įgyvendinus reformą, Prancūzijos profsąjungos neteks dalies savo įgaliojimų.
„Profesinės sąjungos vėl grįžo į gatves, kad parodytų savo nepritarimą vasarą priimtam įstatymui. Mes tęsiame kovą, nes manome, kad šis įstatymas yra neteisėtas ir reikalaujame, kad jis būtų atšauktas“, - pareiškė profesinės sąjungos atstovas Fabrice'as Davidas.
Tiesa, Prancūzijos profesinės sąjungos sako, kad tai paskutiniai masiniai gatvių protestai. Dabar jie kreipsis į teismus.