Prabilo, kiek laiko ES taikys sankcijas Rusijai

Europos Sąjungos sankcijos Rusijai dėl konflikto Donbase liks galioti, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai, viešėdamas Ukrainoje antradienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

„Per savo pirmąjį vizitą į Rytų Ukrainą su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu aš išreiškiau besąlygišką ES paramą šalies suverenitetui ir teritorijos vientisumui. Gėdinga realybė – kad žmonės čia ir toliau miršta ir susiduria su siaubingomis konflikto pasekmėmis. Vienintelis būdas judėti pirmyn – visiškas Minsko susitarimų įgyvendinimas. ES sankcijos Rusijai galios, kol jų įgyvendinimas taps tikrove“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.

Jis taip pat nurodė, kad su prezidentu V. Zelenskiu nuvykę prie vadinamosios kontaktinės linijos Luhansko srityje jie paragino visiškai atidaryti visus įvažiavimo ir išvažiavimo punktus.

„Tai yra iš esmės svarbu, siekiant palaikyti ryšį tarp žmonių ir teikti paslaugas per kontaktinę liniją“, – paaiškino Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

Jis pridūrė, kad jam paliko įspūdį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Specialiosios stebėjimo misijos (SMM) darbas, ir padėkojo ES partnerėms, drauge su Bendrija palaikančioms vietos gyventojus, nukentėjusius per šį konfliktą.

„ES dirba prie naujų kontrolės punktų ir išminavimo, o taip pat  stiprina paramą ESBO SMM, kad ji galėtų įvykdyti visus savo įgaliojimus“, – pabrėžė Ch, Michelis.

Ginkluotas konfliktas vadinamajame Donbaso regione prasidėjo 2014 metais, prorusiškiems separatistams perėmus kontrolę dalyje Rytų Ukrainos, kai Kijeve po Maidano revoliucijos į valdžią atėjo provakarietiška vyriausybė. Šiuo metu Donecko ir Luhansko srityse yra Kijevo nekontroliuojamos separatistų teritorijos, pasiskelbusios Donecko liaudies respublika ir Luhansko liaudies respublika. Jos ribojasi su Rusija, o nuo likusios Ukrainos teritorijos dalies jas skiria vadinamoji kontaktinė linija, grindžiama Minsko susitarimais.

Abi šalys dalyvauja Trišalės kontaktinės grupės derybose dėl padėties sureguliavimo Donbase. Padėti užbaigti konfliktą taip pat siekia vadinamasis Normandijos ketvertas, kurį sudaro Ukraina, Rusija, Vokietija ir Prancūzija.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-03 10:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taiko sankcijas Rusijai, bet Fricai pakele sijonus perka rusiskas dujas.
Atsakyti
0

g
gintaras
2021-03-03 15:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi banderos kara pradejo tai ka jis cia atvaz.pisa prota dbr.
Atsakyti
0

J
Jojo
2021-03-03 17:24:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pochui jiems tos sankcijos juokiasi is tu nesamoniu bet uz tai gabriukas laimingas issipilde jo svajone
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų