Prabilo apie naują sąmokslą „įsiveržti“ į Kapitolijų

Vašingtono policija trečiadienį pranešė sustiprinusi saugumo priemones JAV sostinėje, žvalgybai aptikus „numanomą sąmokslą įsiveržti į Kapitolijų“ kovo 4-ąją – buvusį prezidentą Donaldą Trumpą remiantiems sąmokslo teorijų šalininkams reikšmingą dieną.

Prieš beveik du mėnesius D. Trumpo šalininkų, įskaitant vadinamosios „QAnon“ sąmokslo teorijos sekėjus, minia įsiveržė į Kapitolijaus pastatą ir buvo apsiautę Kongreso narius. Šios riaušės pareikalavo penkių žmonių gyvybių ir sukrėtė Amerikos demokratijos širdį.

Kai kurie „QAnon“ teorijos šalininkai įsitikinę, kad iš D. Trumpo apgaule buvo atimta galimybė dirbti antrąją kadenciją ir kad ketvirtadienį buvęs lyderis pergalingai sugrįš į valdžią, kad mestų iššūkį slaptam tarptautiniam liberalų satanistų sąmokslui.

„Gavome žvalgybos duomenų, rodančių nustatytos kovotojų grupės galimą sąmokslą įsiveržti į Kapitolijų ketvirtadienį, kovo 4-ąją“, – sakoma Kapitolijaus policijos pranešime.

„Jau reikšmingai sustiprinime saugumo priemones, įskaitant fizines struktūras ir pasitelktą papildomą personalą, kad būtų užtikrinta Kongreso, visuomenės ir mūsų policijos pareigūnų apsauga“, – nurodoma pranešime. Pareigūnai pabrėžė „rimtai vertinantys šiuos žvalgybos duomenis“.

Perimti pokalbiai internetu leidžia daryti prielaidą, kad kai kurie „QAnon“ judėjimo sekėjai ketvirtadienį laiko D. Trumpo inauguracijos diena.

Iki 1933 metų dauguma JAV prezidentų būdavo prisaikdinami kovo 4-ąją, bet vėliau ši data buvo perkelta į sausio 20-ąją.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-21 11:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir pralaimėti reikia mokėti garbingai,o kai viskas akivaizdu- nebekurti sąmokslo teorijų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų