Jis taip pat sakė, kad Jungtinė Karalystė galėtų su Jungtinėmis Valstijomis sudaryti „abiem pusėms palankų“ prekybos susitarimą per tris mėnesius.
„Norėčiau priminti, kad didelė dalis sandorių, susijusių su kompanijų įsigijimu ar susijungimu, įvykdoma per maždaug tris mėnesius“, – sakėT. Mallochas.
Jo nuomone, vadinamasis „kietas“ arba visiškas JK pasitraukimas iš Europos Sąjungos, kuomet šalis atsisakytų prieigos prie bendros Europos rinkos dabartinėmis sąlygomis, šaliai būtų geriausias variantas.
Kai tik Britanija išstos iš bendros rinkos ir muitų sąjungos, ji galės ignoruoti „Briuselio biurokratiją“ ir pati sudaryti prekybos susitarimus, sakė amerikietis.
Pasak T. Mallocko, bet kokios Briuselio pastangos blokuoti Londono derybas su Vašingtonu būtų absurdiškos. „Tarsi jeigu vyras mėgintų neleisti žmonai susirasti meilužį“, – sakė jis.
Tuo tarpu užsienio prekybos ekspertai mano, kad pasiekti prekybos susitarimą per 90 dienų yra nerealu, nes Londonui ir Vašingtonui teks aptarti daugybę ginčytinų klausimų, įskaitant ir maisto produktų importą bei finansines paslaugas.