Postą paliko Trumpo patarėjas: pagarsėjo kritiškais pasisakymais dėl koronaviruso

JAV prezidento Donaldo Trumpo vienas artimiausių patarėjų kovos su koronaviruso pandemija klausimais, išprovokavęs kontroversiją savo pasisakymais prieš apsauginių kaukių dėvėjimą ir kitus klausimus, pasitraukė iš pareigų, pirmadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Televizija „Fox News“ gavo gruodžio 1-osios data pažymėtą atsistatydinimo raštą, parengtą Scotto Atlaso, kuris pasirodė neturintis pakankamos patirties ir kvalifikacijos visuomenės sveikatos apsaugos arba kovos su užkrečiamosiomis ligomis srityse.

Transliuotojas taip pat pranešė, kad S. Atlaso darbo sutartis jau turėjo baigtis vėliau šią savaitę.

„Rašau, norėdamas atsistatydinti iš Jungtinių Valstijų prezidento ypatingojo patarėjo pareigų“, – sakoma rašte.

S. Atlasas padėkojo D. Trumpui už garbę dirbti jo komandoje, taip pat palinkėjo „visa, kas geriausia“ išrinktojo prezidento Joe Bideno būsimai administracijai.

„Uoliai dirbau susitelkęs į vieną tikslą – gelbėti ir padėti amerikiečiams per šią pandemiją“, – pabrėžė jis ir pridūrė „visuomet kliovęsis naujausiu mokslu ir įrodymais, be jokių politinių sumetimų ar įtakos“.

Per savo darbą kadenciją baigiančiam prezidentui S. Atlasas nuolat sulaukdavo prieštaringų vertinimų. Iš darbo jis traukiasi visoje šalyje sparčiai gausėjant koronavirusinės infekcijos atvejų.

Tiek mokslininkai, tiek viešosios sveikatos apsaugos specialistai reiškė didelių abejonių dėl šio patarėjo patirties ir kvalifikacijos.

Spalį jis per „Twitter“ parašė: „Kaukės veikia? – NE“, nors daugybė mokslinių įrodymų demonstravo šių apsaugos priemonių naudą. „Twitter“ šią žinutę paslėpė kaip klaidinamą.

S. Atlasas taip pat davė interviu Rusijos vyriausybės kontroliuojamai televizijai RT, per kurį stengėsi nesureikšminti koronaviruso plitimo spartos Jungtinėse Valstijose.

Lapkritį jis ragino žmones Mičigano valstijoje „sukilti“ prieš priemones, turinčias pažaboti COVID-19, įskaitant raginimus likti namuose.

Pirmadienio pavakare bendras Jungtinėse Valstijose nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 13 522 247, o koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių padaugėjo iki 267 844. Pagal abu rodiklius JAV yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų