REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Podoliakas: kovos Soledare ir Bachmute yra kruviniausios per visą karą

papildyta 17:19

Mūšiai Soledare ir Bachmute Rytų Ukrainoje laikomi kruviniausiais per visą karą, trečiadienį naujienų agentūrai AFP teigė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas.

Mūšiai Soledare ir Bachmute Rytų Ukrainoje laikomi kruviniausiais per visą karą, trečiadienį naujienų agentūrai AFP teigė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas.

REKLAMA

„Viskas, kas dabar vyksta aplink Bachmutą ir Soledarą, yra kruviniausios šio karo scenos“, – interviu metu sakė M. Podoliakas.

Rusijos ginkluotosios pajėgos, ypač „Wagner“ samdinių daliniai, jau kelis mėnesius bando perimti šią teritoriją rytiniame Donbaso regione.

„Daug kraujo, daug artilerijos dvikovų, daug artimo kontakto kovų, ypač šiandien Soledare“, – pridūrė M. Podoliakas įvardindamas apgriautą druskos kasyklų miestą kaip „karščiausią karo vietą“.

Jis įsitikinęs, kad Maskvos kariai mūšyje dėl miesto patiria „didžiulių nuostolių“, bet pripažįsta, kad Ukraina taip pat susiduria su netektimis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainos kariuomenė taip pat praranda žmones. Neabejotinai daugiau nei bet kur anksčiau“, – teigė prezidento patarėjas. 

M. Podoliakas sakė, kad priešingai nei ankstesniuose mūšiuose Ukrainos miestų teritorijose, Bachmute ir Soledare liko palyginti nedaug civilių gyventojų.

REKLAMA

Kyjivas yra sakęs, kad pirmaisiais karo mėnesiais Mariupolio uostamiesčio apgultis nusinešė tūkstančius ukrainiečių gyvybių.

„Mariupolyje 90 proc. žuvusiųjų buvo civiliai, o Soledare ir Bachmute – kariai“, – sakė M. Podoliakas. 

„Matome visiškai neatsakingą, švelniai tariant, Rusijos elito požiūrį į savo karius, kurie ten žūsta tūkstančiais“, – sakė jis. 

M. Podoliakas neįvardijo, kiek ukrainiečių žuvo ar buvo sužeista, tačiau nurodė, kad nuo vasaros kovose prie Bachmuto Maskva neteko „10–15 tūkst. vyrų, o gal net ir daugiau“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes patiriame nuostolių, didelių nuostolių. Jiems šie nuostoliai yra tiesiog neregėti“, – sakė M. Podoliakas. 

Jis teigė, kad Kremlius į šiuos mūšius pasiuntė geriausius savo kariuomenės dalinius, taip pat samdinių grupę „Wagner“, bet netgi pergalė šioje kovoje nepakeistų karo eigos. 

„Strateginiu požiūriu Rusijos kariuomenei tai neturi didelės prasmės“, – pridūrė V. Zelenskio patarėjas. 

„Mums tai atramos taškas, kad galėtume judėti Donecko link“, – sakė jis, omenyje turėdamas svarbų miestą ir prorusiškų separatistų tvirtovę Donecko regione Rytų Ukrainoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau rusai neturi strateginio tikslo. Tai atvira erdvė, o mūsų pozicijos yra pranašesnės“, – teigė M. Podoliakas. 

Rudenį Kyjivui pradėjus kontrpuolimą Ukrainos pietuose ir rytuose, Maskva patyrė keletą triuškinančių pralaimėjimų karo lauke. 

Rusija sustiprino savo pajėgas pranešusi apie 300 000 vyrų dalinę mobilizaciją, tačiau kritikai mano, kad dauguma atsargos karių neturi jokios karinės patirties, jie yra nepakankamai apmokyti ir prastai aprūpinti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų