Maskva papiktino ES, susivienydama su Pekinu ir vetuodama Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos siūlomas sankcijas Sirijos režimui. Įtampą dar padidino neseniai ES pradėtas tyrimas dėl nepasitikėjimo Rusijos energetikos milžine „Gazprom“.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague pirmadienį reporteriams sakė per susitikimą su S. Lavrovu nematęs „jokios pažangos“ Sirijos klausimu, ir pastebėjo, kad kaip ir daugelį mėnesių iki šiol, su Rusija susitarti nepavyko.
Kitų šalių ministrai padėtį vertino ne taip pesimistiškai. Italijos užsienio reikalų ministras Giulio Terzi teigė, kad apskritai ES ir Rusijos santykiuose yra teigiamų ženklų. ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton gyrė S. Lavrovą už JT pasiuntinio Sirijoje Lakhdaro Brahimi palaikymą. Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle tikisi, kad bus įmanoma imtis naujų veiksmų dėl Sirijos konflikto, ir pridūrė, kad visi turėti suvokti, jog padėtis Sirijoje blogėja. Pasak G. Westerwelle, niekas, net Rusija, negali būti tuo suinteresuotas.
Pirmadienį ES ministrai susitarė taikyti kelionių apribojimus ir turto įšaldymą dar 28 asmenims ir dviem Sirijos bendrovėms. Ministrai taip pat turėjo aptarti griežtesnius veiksmus prieš Iraną dėl jo branduolinės programos. Diplomatai teigia, kad po to, kai šiais metais buvo pradėtas taikyti Irano naftos embargas, svarstoma uždrausti importuoti ir šios šalies gamtines dujas.