• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremliaus primestas pareigūnas šeštadienį apkaltino Ukrainą dėl apšaudymo, per kurį Rusijos okupuotame mieste pietinėje Zaporižios srityje dieną anksčiau žuvo 10 žmonių, įskaitant vaikus.

Kremliaus primestas pareigūnas šeštadienį apkaltino Ukrainą dėl apšaudymo, per kurį Rusijos okupuotame mieste pietinėje Zaporižios srityje dieną anksčiau žuvo 10 žmonių, įskaitant vaikus.

REKLAMA

Tokmako savivaldybės administracija platformoje „Telegram“ pranešė, kad per apšaudymą penktadienio vakarą buvo smogta trims daugiabučiams. Pasak Kremliaus primesto srities vadovo Jevgenijaus Balickio, penki žmonės iš griuvėsių buvo ištraukti gyvi, o 13 žmonių buvo hospitalizuoti.

Rusijos gelbėjimo tarnybos šeštadienį toliau ieškojo civilių, įstrigusių po savo namų griuvėsiais Tokmako mieste – Pietų Ukrainos dalyje, kurią Maskva neteisėtai aneksavo po 2022 metų vasarį pradėto karo su Ukraina.

Vladimiras Rogovas – Maskvoje dirbantis pareigūnas, padedantis nustatyti Rusijos vyriausybės politiką neteisėtai aneksuotose teritorijose – platformoje „Telegram“ šeštadienį parašė, kad ukrainiečių raketa pataikė į gamyklą Rusijos okupuotame Luhanske Rytų Ukrainoje. Anot jo, buvo sužeisti trys civiliai.

REKLAMA
REKLAMA

Apie smūgį pranešęs Kremliaus primestas pareigūnas Leonidas Pasečnikas platformoje „Telegram“ parašė, kad Rusijos paskirta Luhansko valdžia planavo „artimiausiu metu“ vėl paleisti gamyklą, tačiau nenurodė, kas joje būtų gaminama.

REKLAMA

V. Rogovas ir L. Pasečnikas pranešė, kad per raketos smūgį taip pat buvo apgadinti gyvenamieji namai, tačiau šį savo teiginį patvirtinančių įrodymų kol kas nepateikė.

V. Rogovo „Telegram“ žinutėje pateiktame vaizdo įraše matyti, kaip už mažaaukščio namo, kuris atrodo neapgadintas, į dangų kyla dūmų stulpas.

Ukrainos pareigūnai nė vieno smūgio kol kas nepatvirtino ir nekomentavo.

Tuo tarpu Rusijos pajėgos šeštadienį Ukrainoje apšaudė automobilį, gabenusį maisto produktus šiaurinėje Černihivo srityje. Žuvo automobilio vairuotojas civilis, pranešė srities gubernatorius Viačeslavas Čausas.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnų teigimu, penktadienį ir naktį į šeštadienį dėl Rusijos atakos taip pat žuvo du civiliai gyventojai. Tai įvyko fronto linijoje esančioje Donecko srityje šalies rytuose, teigiama srities vadovo Vadymo Filaškino žinutėse platformoje „Telegram“.

Charkivo srityje Ukrainos šiaurės rytuose per naktį vykusį Rusijos apšaudymą vienas žmogus įstrigo po griuvėsiais, o kitas buvo sužeistas, pranešė srities gubernatorius Olehas Synjehubovas ir Ukrainos gelbėjimo tarnybos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abu jie buvo paguldyti į ligoninę, teigiama atnaujintame valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos „Telegram“ pranešime.

Ukrainos vietos pareigūnai pranešė, kad penktadienį ir naktį į šeštadienį per Rusijos apšaudymą šalies šiaurėje, pietuose ir rytuose buvo sužeista keliolika civilių gyventojų.

Patikrinti J. Balickio ar Ukrainos institucijų teiginių iš karto nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų