Paslaptingoji Kim Jong Uno žmona – kas ji?

Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas, priešingai susiformavusiai tradicijai, viešumoje dažnai rodosi su savo sutuoktine.

Jo vizitas į Pekiną ir susitikimas su Xi Jinpingu nebuvo išimtis – Kimas šarvuotu traukiniu atvyko kartu su Ri Sol Ju, rašoma BBC.

Kas ji tokia, KLDR lyderio žmona?

Žinoma apie ją nedaug, o ir tie informacijos trupiniai, kuriuos pavyksta surasti, yra sunkiai patikrinami.

Pirmą sykį ji pasirodė televizijos naujienų siužete 2011-aisiais – Kim Jong Ilo laidotuvių metu stovėjo šalia jo sūnaus Kim Jong Uno.

Tuo metu niekas, įskaitant ir Pietų Korėjos ar JAV žvalgybą, neturėjo supratimo, kas ji tokia.

Dar mažiausiai metus, iki pat 2012-ųjų buvo manoma, kad mergina gali būti Kim Jong Uno sesuo ar kita giminaitė.

Kai kurie Pietų Korėjos žvalgybininkai teigė, kad ji yra buvusi Unhasu orkestro atlikėja. Iš Šiaurės Korėjos buvo gaunami nepatvirtinti pranešimai, kad valdžia netgi surinkinėjo iš gyventojų diskus su jos pasirodymais.

Kitų žvalgybininkų duomenimis, Ri Sol Ju lankėsi Pietų Korėjoje 2005-aisiais, kaip korėjiečių lengvosios atletikos komandos palaikymo komandos narė, Azijos čempionato metu.

Tiesa, jokių patikimų šaltinių, leidžiančių patikrinti šią informaciją, nėra.

Apie jos vestuves su Kim Jong Unu Šiaurės Korėjos žiniasklaida paskelbė 2012-ųjų liepą, nors po to Pietų Korėjos žvalgyba nustatė, kad, greičiausiai, vestuvės vyko trimis metais anksčiau.

Vardas

Nepaisant milžiniško žiniasklaidos dėmesio, žinoma apie ją neįtikėtinai mažai. Šiaurės Korėjos laikraščiuose ją net nustojo vadinę paprasčiausiai „drauge Li“, ir priskyrė naują titulą: „Gerbiamoji pirmoji ponia“.

Maža to, tikrai nėra net žinoma, ar ji iš tiesų yra vardu Ri Sol Ju. Šiaurės Korėjos valdovų dinastijoje yra priimta keisti vardus.

Kim Il Sungą, Kimų dinastijos įkūrėją ir Kin Jong Uno senelį, tėvai pavadino Kim Song Ju, o vėliau jis pats išsirinko revoliucinį pseudonimą, kuris pažodžiui verčiasi kaip „Kylanti Saulė“.

REKLAMA

Jo sūnus Kim Jong Ilas, nepatvirtintais duomenimis, gimė Sibire, ir metrikuose buvo pavadintas (remiantis sovietų ir kinų šaltiniais), kaip Jurijus Irsenovičius Kimas. Šiaurės Korėjos oficialioji istorija tvirtina, kad gimė jis partizanų stovykloje ant švento Pektusano kalno, Šiaurės Korėjoje.

Kiek metų Kim Jong Uno išrinktajai, taip pat nėra žinoma. Spėjama, kad gimė ji 1985-1989 metais. Tai yra jai dabar gali būti nuo 30 iki 34 metų.

Šeima

Ri Sol Ju vaikystė taip pat menkai žinoma, nėra net jokių oficialių duomenų.

„North Korea Leadership Watch“ leidinio redaktorius Michealas Maddenas tvirtina, kad Ri Sol Ju gimė Čchodžino mieste, įsikūrusiame rytinėje Šiaurės Korėjos pakrantėje.

Ji galėjo studijuoti Kim il Sungo universtete Pchenjane. Kas buvo jos tėvai, mažai kas gali pasakyti: gandų lygyje yra teigiama, kad jos tėvas buvo karininkas arba gydytojas.

Pietų Korėjos šaltiniai tvirtina, kad ji taip pat mokėsi dainuoti Kinijoje.

Poros susipažinimo aplinkybės taip pat yra apipintos paslapties skraiste.

Vaikai

Ri Sol Ju ir Kim Jon Unas, remiantis įvairiais šaltiniais, turi tris vaikus. Tačiau 100 proc. to patvirtinti niekas negali.

Vienintelė priežastis, leidžianti ekspertams „suskaičiuoti“ vaikų skaičių Kimo šeimoje, – netikėtas jo žmonos dingimas ir atsiradimas viešumoje. Jokių oficialių naujienų apie vaikų gimimą šeimoje kol kas nebuvo.

2010 metais, remiantis kai kuriais šaltiniais, ji pagimdė sūnų. 2012-ais vėl pasirodė gandai, kad Ri Sol Ju buvo nėščia. 2013-ųjų kovą buvęs NBA krepšininkas Dennisas Rodmanas, susidraugavęs su Kimu, pasakojo, kad būnant svečiuose jis laikė ant rankų jo dukrą.

D. Rodmanas taip pat pasakojo, kad dukrą vadina Ju Ae. Kitų vaikų vardai nėra žinomi.

Pietų Korėjos žvalgyba skelbia, kad Ri Sol Ju pagimdė trečiąjį vaiką 2017-ųjų vasarį.

Viešas asmuo

Ri Sol Ju beveik visą laiką lydi savo vyrą Kim Jong Uną oficialių pasirodymų metu. Jis taip pat vyko į Pekiną pirmojo savo vyro vizito metu. Ji taip pat dalyvavo ir susitikimo su Pietų Korėjos lyderiais metu.

REKLAMA

Iki tol Šiaurės Korėjos lyderių žmonos buvo laikomos šešėlyje ir niekuomet nepasirodydavo viešumoje. Apie Kim Jong Ilo žmoną prabilta tik po jos mirties, o apie antrąją jo žmoną taip pat niekas ilgai nekalbėjo.

Prabanga

Sprendžiant iš pateikiamų nuotraukų, pirmoji korėjiečių ponia mėgsta prabangius Vakarų prekių ženklus.

Japonų kulinaras Kenji Fujimoto, kuris kelerius metus asmeniškai gamino valgį Kim Jong Ilui, o laisvu nuo darbo laiku leido laiką su Kim Jong Unu, kuomet šis dar buvo vaikas, tikina, kad savo būsimą žmoną šis sutiko 2012-aisiais.


Rašyti komentarą...
N
Na
2019-01-13 11:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, Kim Jong Uno žmona tikrai daili moteris.Neveltui toks žurnalistų susidomėjimas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų