REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiaus policija penktadienį panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų klimato protestuotojus, bandžiusius blokuoti patekimą į Prancūzijos naftos milžinės „TotalEnergies“ metinį susirinkimą.

Paryžiaus policija penktadienį panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų klimato protestuotojus, bandžiusius blokuoti patekimą į Prancūzijos naftos milžinės „TotalEnergies“ metinį susirinkimą.

REKLAMA

Po trijų perspėjimų per garsiakalbius pareigūnai panaudojo ašarines dujas prieš aktyvistus, kurie sėdėjo ant kelio priešais susirinkimo vietą prestižiniame Paryžiaus rajone, siekdami neleisti žmonėms patekti į vidų.

Nevyriausybinių organizacijų koalicijos sušauktoje protesto akcijoje prie koncertų salės „Pleyel“ nuo pat aušros susirinko dešimtys protestuotojų.

Keliolikai demonstrantų pavyko atsisėsti ant žemės priešais salę, bet jie buvo išvaikyti ašarinėmis dujomis, kai nepaisė trijų pareigūnų perspėjimų.

Nepaisydami protesto kai kurie akcininkai pradėjo eiti į salę, nes Prancūzijos bendrovė reikalavo, kad susirinkimas įvyktų. Ji taip pat uždraudė dalyviams ir žurnalistams naudotis išmaniaisiais telefonais salėje.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai skandavo šūkius „Viskas, ko mes norime, tai nuversti „Total“ ir „Vienas, du ir trys laipsniai, mes turime dėkoti „Total“.

Kai kurie protestuotojai ant galvų užsipylė juodo skysčio.

„Mes neleisime jiems išeiti“, – sakė judėjimo, telkiančio visuomenę įveikti klimato kaitos iššūkius, „Alternatiba“ atstovė Marie Cohuet (Mari Kohuė).

REKLAMA

„TotalEnergies“ „įkūnija blogiausius žmonių ir planetos išnaudojimo atvejus“, sakė M. Cohuet.

Bendrovė norėjo išvengti praėjusių metų chaoso, kai aktyvistai neleido kai kuriems akcininkams dalyvauti metiniame susirinkime.

Su klimato kaita kovojantys aktyvistai tampa vis nepakantesni bendraudami su didžiausiomis naftos bendrovėmis ir kitomis įmonėmis dėl jų daromo poveikio planetai.

Pernai pagrindinės energetikos bendrovės gavo rekordinį pelną, nes dėl Rusijos karo Ukrainoje smarkiai išaugo naftos ir dujų kainos.

Panašūs protestai vyko ir per kitų naftos milžinių, tokių kaip BP ir „Shell“, susirinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiųjų naftos bendrovių BP, „Shell“, „ExxonMobil“, „Chevron“ ir „TotalEnergies“ bendras šio ketvirčio pelnas viršijo 40 mlrd. dolerių (apie 37 mlrd. eurų).

„Iššūkis yra būti greitesniam“

Antradienį per metinį britų koncerno „Shell“ akcininkų susirinkimą aktyvistai šaukė: „Eik į pragarą, „Shell“!“

Panašios reakcijos sulaukė ir BP bei bankininkystės milžinė „Barclays“, kuri kaltinama naftos gavybos finansavimu.

„TotalEnergies“ planuoja trečdalį savo investicijų skirti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantiems energijos šaltiniams ir iki 2030 metų pasiekti 100 gigavatų atsinaujinančios elektros energijos pajėgumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Prancūzijos energetikos transformacijos ministrė Agnes Pannier-Runacher (Anjes Panjė-Runašer) penktadienį paragino bendrovę paspartinti darbus.

„TotalEnergies“ investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, tačiau iššūkis yra būti greitesniam ir stipresniam, bet svarbiausia, greitesniam“, – sakė ji radijui „FranceInfo“.

Trečiadienį duodamas interviu laikraščiui „La Croix“ „TotalEnergies“ generalinis direktorius Patrickas Pouyanne'as (Patrikas Pujanas) atmetė kritiką savo grupės atžvilgiu ir teigė, kad bendrovė turi patenkinti augančią besivystančių šalių paklausą.

„Ne, „TotalEnergies“ negali pati sumažinti naftos paklausos“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų