Pagalbos šauksmas: aptiko 3 kg plastikinių maišelių suvalgiusį elnią

Japonijoje įsikūręs Nara parkas yra žymus savo įspūdinga laukinių naros elnių populiacija, tačiau neseniai parko darbuotojai ir organizacijos nariai suskubo perspėti turistus nešiukšlinti parko teritorijoje. Pasirodo, kad gyvūnai vėliau prisivalgo plastikinių šiukšlių ir gaišta.

Kovo mėnesį „Naros elnių gerovės asociacija“ aptiko susmukusį ir ligotai atrodantį gyvūną netoli Todaidžio šventyklos Nara parke. Nepaisant to, kad veterinarai bandė jį pamaitinti, gyvūnas atsisakė ėsti ir kitą dieną numirė, skelbia „Business Insider“.

Skrodimas parodė, kad elnio skrandyje buvo didžiulis, net 3,2 kilogramo, plastiko maišų gniutulas.

„Kartais mes randame įvairių šiukšlių nusilpusių elnių viduriuose. Tačiau tokį kiekį išvysti yra tikrai neįprasta“, – „The Asahi Shimbun“ cituojamas skrodimą atlikęs veterinarė Rie Maruko.

„Elnio patelė buvo sena, ir galimai mirė dėl savo amžiaus. Tačiau ji buvo visa išsekusi, o kailis – nušiuręs. Akivaizdu, kad ji negalėjo gauti pakankamai maisto, nes skrandis buvo užkimštas plastikiniais maišais“, – pridūrė ji.

Asociacijos atstovų teigimu, gyvūnas svėrė apie 30 kilogramų – tai yra 10 kilogramų mažiau, negu turėjo sverti.

Netrukus gyvūnų prižiūrėtojai socialiniuose tinkluose kreipėsi į lankytojus, prašydami atsakingiau elgtis parko teritorijoje. Elnius leidžiama maitinti tik parko teritorijoje parduodamais ryžių krekeriais (senbei).

„Sora News“ cituojamoje parko darbuotojų žinutėje skelbiama, kad elniai nesugeba atskirti maisto nuo plastiko. Kuomet turistai atneša užkandžių plastikiniame maiše, kvapo suklaidinti gyvūnai mano, kad plastikas irgi valgomas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų