Oxfordo universiteto profesoriaus prognozė: pandemija turėtų nurimti kitų metų pavasarį

Vis daugiau sveikatos apsaugos ekspertų prognozuoja koronaviruso pandemijos baigtį jau kitais metais, virusui mutavus į gerokai silpnesnę ir lengvesnę formą, panašią į peršalimą ar slogą, rašo anglija.today.

Oxfordo universiteto medicinos profesoriaus Johno Bello teigimu, Jungtinė Karalystė (JK) jau išgyveno blogiausią laikotarpį ir pandemija turėtų nurimti kitų metų pavasarį, vertinant tai, kad koronavirusu užsikrečia net ir paskiepyti žmonės.

Pasak vienos iš „AstraZeneca“ vakcinos kūrėjų, profesorės Sarah Gilbert, labiau plisdami virusai silpsta (lengviau cirkuliuodami tampa mažiau mirtinais), o pas gyventojus palaipsniui vystosi imunitetas, kaip ir kitoms užkrečiamoms sezoninėms ligoms.

J. Bello nuomone, šiuo metu koronaviruso sukeltas krūvis Nacionalinės sveikatos tarnybai (NHS) yra gerokai sumažėjęs, o nuo viruso miršta daugiausiai senyvi žmonės ir tai neaišku, ar jie visi numirė dėl koronaviruso.

Prognozuojama, jog tarp JK gyventojų ir toliau plis koronaviruso Delta atmaina, dėl kurios didžioji dalis pilnai paskiepytų gyventojų lengvai persirgs, gal net besimptome forma, ir kuriems susiformuos stipresnis imunitetas. Teigiama, kad koronaviruso pandemija JK gali pasibaigti jau kitų metų pavasarį.

J. Bellas pabrėžė, kad itin svarbu nepanikuoti dėl dabartinės padėties, nes sunkių užsikrėtimo atvejų ir mirčių nuo koronaviruso skaičius yra mažas.

Britų mokslininkas pabrėžė, jog kiek klaidinga tikėtis, kad vakcinos stabdo viruso plėtrą – jos tik efektyviai saugo nuo sunkios ligos formos ir mirties, tačiau nelabai gali sustabdyti viruso perdavimą.

Kitaip tariant, koronavirusui plačiai cirkuliuojant britų visuomenėje, jis gerokai nusilps ir ilgainiui pavirs į sezoninę peršalimo ligą.

Įdomu, jog panašios nuomonės laikosi ir vakcinos gamintojos „Moderna“ vadovas Stephanas Bancellis, kuris prognozuoja, jog pandemija baigsis po metų, o koronavirusas taps įprastu gripu. Vėliau, nuo 2023 m., skiepijimas nuo koronaviruso gali tapti kombinuotos imunizacijos nuo kvėpavimo takų virusų sudedamąja dalimi.

Šaltinis: www.anglija.today


Rašyti komentarą...
n
nu
2021-09-23 17:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tai kur dės Lietuva tuos 16 milijonų dozių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų