Nepasitikėti Vladimiru Putinu M. Chodorkovskis: Jis gerbia tik vieną pasaulio lyderį

JAV žvalgybos vadas Johnas Brennanas susitikimo su Donaldu Trumpu metu perspėjo dėl galimų iliuzijų Rusijos atžvilgiu. Prieš mėnesį analogišką mintį vokiečių žiniasklaidai dėstė ir vienas žymiausių Rusijos opozicijos veikėjų – Michailas Chodorkovskis.

Rusijos pažadais tikėti neverta

CŽV direktorius Johnas Brennanas, susitikimo su Donaldu Trumpu metu šiam pareiškė, kad bet kuris JAV veiksmas, nukreiptas nutraukti branduolinį susitarimą su Iranu bus beprotybės viršūne, taip pat perspėjo naujai išrinktąjį prezidentą, kad Rusija pasitikėti nederėtų, praneša „The Times“.

J. Brennanas rekomendavo D. Trumpui būti itin atsargiam, turint reikalų su V. Putinu. „Rusija – šalis, kuri sieks įgyvendinti savo nacionalinius interesus dažnai sukeliant nuostolių interesams šalių, kuriose ji veikia, – pareiškė CŽV vadas. – Nemanau, kad rusų pažadai bus vykdomi“.

Jis taip pat patvirtino, kad Rusija bandė paveikti JAV rinkimų eigą kompiuteriniais įsilaužimais ir melagingos informacijos platinimu.

Gerbia vienintelę A. Merkel

Kremliaus kritikas interviu „Die Welt“ pasakojo, kad „Putinas yra nenuspėjamas, nepasitikintis ir apakintas valdžios troškulio. Kitų politikų, anot buvusio JUKOS savininko, V. Putinas rimtai nevertina ir yra suinteresuotas Europos subyrėjime.

Ilgametis opozicionierius ir buvęs oligarchas gerai pažįsta patį įtakingiausią žmogų Rusijoje, pažymi leidinys.

„Anksčiau Putinas baiminosi aukštas pareigas užimančių politikų, – interviu leidiniui teigia M. Chodorkovskis, – Šiandien, atvirkščiai, jis mano, kad jie yra silpnesni“. Ir tik Angela Merkel jis vertina kitaip. „Putinui ji yra pavojinga persona. Jis bandė ją spausti, tačiau nieko iš to nepešė“, – konstatavo buvęs oligarchas, vykdantis aktyvią politinę veiklą savo įkurto fondo „Atviroji Rusija“ dėka.

V. Putinas, anot M. Chodorkovskio, jau daug metų lieka ištikimas sau. „Jis netiki jokiais institutais ar taisyklėmis, jis įsitikinęs tuo, kad sprendimus priima konkretūs asmenys – o šiuos visada galima nupirkti arba išgąsdinti“, – teigia rusų opozicionierius.

REKLAMA

Visur mato sąmokslus

V. Putinui, be viso kito, visur vaidenasi suokalbiai. „Su juo negalima dėl nieko susitarti, nes jis yra įsitikinęs, kad, remdamiesi įstatymais ir galiojančiais institutais, jį tenori apgauti. Jis įžvelgia savo moralinę teisę pažeisti tuos susitarimus“, – teigia M. Chodorkovskis, kurio manymu, tokie susitarimai, kaip Minsko ar paliaubų Sirijoje, reikšmę Rusijos prezidentui turės tik tol, kol jie jį tenkins.


Rašyti komentarą...
F
Faktas
2016-12-04 13:17:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saugo kad nebūtų pasaulyje taikos, siekia suirutės ir karų. Šlovė putleriui!!!
Šlovė už tai, kad jis su savo sukčiais valdžioje siekia kad žmonių netektys būtų ne tragedija, o tik tais paprasčiausia statistika!
Atsakyti
-4

n
na
2016-12-04 12:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesnekek apie save taip jau!
Atsakyti
-2

v
vatnykui - aleksadr
2016-12-05 07:42:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vatnyke pirmiau išmok lietuvių kalbą, o po to savo durnystes dėstyk.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų