Nadija Savčenko: Rusija turi ambicijų sukelti Trečiąjį pasaulinį karą

Ukrainos deputatė Nadija Savčenko mano, kad Rusija turi „ambicingų“ planų surengti plataus masto puolimą ir „žygiuoti iki Didžiosios Britanijos“. Ji paragino Vakarus „žiūrėti toliau“, kad būtų galima išvengti Trečiojo pasaulinio karo.

18

Kanados televizijoje CBC kalbėjusi, ir anksčiau Rusijoje dėl sufabrikuotos bylos kalėjusi, N. Savčenko mano, kad jei Vakarai neįsikiš, Rusija „nesustos Ukrainoje“, o surengs „plataus masto puolimą, kuris gali baigtis Didžiojoje Britanijoje“.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nadija Savčenko: Rusija turi ambicijų sukelti Trečiąjį pasaulinį karą

Ji taip pat mano, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino ambicijos neapsiribos Rytų Ukraina. „Mums reikia turėti principų, kad stotume ginti. Kitokia politika privedė prie Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Mums reikia būti akylesniais ateityje, kad išvengtume tokio tipo konfliktų. Jeigu mes nebūsime įžvalgūs, susidursime ir su Trečiuoju pasauliniu karu,“ – cituojama buvusi karo lakūnė.

Lapkričio pradžioje N. Savčenko paprašė JAV „išsaugoti arba net sustiprinti“ sankcijas prieš Rusiją. Savo kreipimąsi ji adresavo D. Trumpui jau kitą dieną, kai paaiškėjo, kad šis buvo išrinktas JAV prezidento rinkimuose. Laiške D. Trumpui N. Savčenko pažymėjo, kad Rusija „supras tik jėgą ir ryžt“, kurių, jos nuomone, D. Trumpui netrūksta.

REKLAMA

N. Savčenko 2014-ųjų metų vasarą, vykdydama savanorių bataliono „Aidar“ užduotį, buvo suimta Donbase vietos prorusiškų smogikų ir perduota Rusijos kariuomenės atstovams. Tuomet jėga pervežta per sieną ir apkaltinta pati „pasiklydusi“. 2016-ųjų pradžioje Maskvos teismas ją nuteisė 22 metams kalėjimo sufabrikuotoje byloje dėl dviejų žurnalistų žūties Donbase. Netrukus Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jai suteikė malonę, tuo pat metu Ukrainos prezidentas Petro Porošenka suteikė malonę dviem rusų žvalgybininkams, anksčiau suimtiems Ukrainos teritorijoje. Grįžusi į Ukrainą N. Savčenko pasinėrė į politiką, kalbėjo apie galimą kandidatavimą į prezidentus ar gynybos ministro postą.


Rašyti komentarą...
j
jo
2016-12-03 21:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau protelio pas ja visai neliko
Atsakyti
-10

S
Stasys
2016-12-04 07:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simpatiškas vyrukas, tik kažkodėl moteriška pavardė.
Atsakyti
-4

N
Niekaip nesulaukia to III pasaulinio
2016-12-04 02:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip nera taip nera.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų