Nelaimė ant Everesto: pranešama apie 2 žuvusius alpinistus

Ant Everesto žuvo du alpinistaiJAV ir Šveicarijos, ketvirtadienį pranešė ekspedicijų organizatoriai Nepale.

Tai pirmosios šiemetinio kopimo sezono aukos.

„Trečiadienį mirė du alpinistai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mingma Sherpa iš „Seven Summit Treks“.

Šveicarų alpinistas žuvo netoli viršūnės, prieš tai ją pasiekęs, sakė Chhangas Dawa Sherpa iš tos pačios organizacijos. Pasak jo, alpinistas buvo išsekęs.

„Papildomai nusiuntėme du šerpus su deguonimi ir maistu; deja, šerpai negalėjo jo išgelbėti“, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė jis.

Amerikiečių alpinistas pasiekė Hillary pakopą netoli viršūnės, bet buvo apakintas tviskančio sniego ir išsekęs, todėl jam padėta leistis žemyn, sakė organizatoriai. Alpinistas pasiekė 4-ąją stovyklą, bet vėliau mirė.

Pastaraisiais sezonais į Everestą kopia daugiau alpinistų, susidaro net spūstys. Toli gražu ne vieno alpinisto žūtis aiškinama per dideliu žmonių skaičiumi ant aukščiausio pasaulio kalno.

Siekdama spręsti šią problemą Nepalo turizmo ministerija paskelbė taisykles, kuriomis apribojamas žmonių, galinčių įkopti į šį kalną per vieną palankaus oro sukuriamą laikotarpį, skaičius.

Pandemija sužlugdė praėjusių metų sezoną, bet Nepalas, norėdamas pritraukti daugiau alpinistų, sušvelnino karantino taisykles, nors turi ribotas galimybes juos gydyti, jei jie užsikrėstų pandeminiu koronavirusu.

Šiltesni orai, sudarantys palankesnes sąlygas kopti į pavojingas, sniegu padengtas Nepalo viršukalnes, sutapo su mirtina antra COVID-19 banga.

Praėjusią savaitę iš Everesto bazinės stovyklos buvo evakuota daugiau kaip 30 susirgusių alpinistų, nors tik trims iš jų buvo patvirtintas koronavirusas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų