„Nėra šaltinių iš kurių galėtume grąžinti pinigus. Niekas nesiruošė tų pinigų grąžinti, todėl kad tie pinigai panaudoti Krymui, taikant antikrizines priemones“, - pareiškė ministras ir pridūrė, kad pensijinių pinigų likučiai bus panaudoti Krymo ir Sevastopolio socialinių ir ekonominių programų vystymui.
„Paprasčiausiai teigti, kad mes tuos pinigus grąžinsim, - tai nepaskaičiuoti siūlymai, kurie nebuvo svarstomi... Reikia paklausti jų autoriaus, iš kokių lėšų tai bus daroma“, - pasakė ministras. Jis pažymėjo, kad 2015-ųjų kaupiamųjų fondų įšaldymas „nėra svarstomas“.
A. Siluanovo pareiškimas yra reakcija į Rusijos ekonominio vystymosi ministro Aleksejaus Uliukajevo siūlymą. Laikraščiui „Vedomosti“ jis yra sakęs, kad siūlytų grąžinti 243 mlrd. sukauptų pensijinių fondų lėšų, atimtų iš nevalstybinių pensijinių fondų.
„Newsru.com“ primena, kad praėjusių metų pavasarį vyriausybės siūlymu buvo priimtas sprendimas įšaldyti gyventojų pensijinių fondų lėšas sukauptas per 2014-us metus. Pinigai buvo pervesti ne į nevalstybinius pensijinius fondus, o einamųjų pensijų išmokų dengimui.
Valstybė žadėjo kompensuoti netektį 2015-ais. Finansų ministerijos veiksmų dėka šalies biudžetui pavyko 3,5 karto padidinti rezervą – nuo 100 iki 343 mlrd. rublių.
Iš pradžių šių lėšų nebuvo numatyta leisti. Jos turėjo būti grąžintos NPF įskaičiuojant infliaciją. Tačiau iš tų 243 mlrd. beveik nieko neliko – pavasarį valdžia nusprendė juos išleisti Krymo prijungimui.
Anot „Vedomosti“ šaltinių Rusijos Finansų ministerijoje, prezidentas Vladimiras Putinas leido panaudoti 243 mlrd. rublių „antikrizinių pinigų“ dėl operatyvumo – jų panaudojimui nereikėjo jokių papildomų biudžeto pataisų.
Šiais metais Rusijos valdžia iš biudžeto Krymui ir Sevastopoliui planuoja skirti 100-130 mlrd. rublių. Teigiama, kad tai tik minimali finansinė pagalba, kuri yra reikalinga Krymui.