Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja Silvana Koch-Mehrin pasiūlė atšaukti mokestį už tarptinklinį ryšį Europos Sąjungos zonoje nuo kitų metų, rašo portalas „The Local“.
S. Koch-Merin pareiškė, kad mokestis už tarptinklinio ryšio paslaugas buvo įvestas maždaug prieš 20 metų, kai mobiliaisiais telefonais naudojosi maža žmonių grupelė, ir jau paseno. Pasak jos, atėjo metas sukurti bendrą telekomunikacinių paslaugų rinką Europos Sąjungos teritorijoje.
Portalo duomenimis, viceprezidentės pasiūlymas jau pateiktas Europos Komisijai svarstyti. Sprendimas bus priimtas artimiausiu metu.
Šiuo metu ES teritorijoje užregistruota apie 500 mln. mobiliojo ryšio vartotojų. Didžioji jų dauguma naudojasi stambiausių Europoje operatorių – „Vodafone“, „T-Mobile“, „Orange“ ir „Telefonica/O2“ – paslaugomis. S. Koch-Merin nuomone, dėl to Europos telekomunikacijų rinkoje nėra sveikos konkurencijos.
ES jau kelerius metus mėginama sumažinti tarifus už tarptinklinį ryšį. 2008 metais tokį pasiūlymą pateikė Europos Sąjungos (ES) informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė Viviane Reding.
„ES piliečiai, būdami užsienyje, turėtų laisvai siųsti trumpąsias žinutes ir nesijausti apiplėšiami, – tada kalbėjo komisarė. – Tarptinklinio ryšio paslaugų kainos jau ir taip gerai patuštino mobiliojo ryšio vartotojų kišenes. Tai nėra geras konkurencijos Europos mobiliojo ryšio rinkoje ženklas. Ši rinka iki šiol nesuprato, kad būtina pakankamai mažinti kainas, siekiant išvengti išorinio reguliavimo“.
2009 m. spalį 27 ES šalys susitarė dėl tarifo už tarptinklinį ryšį mažinimo: kainos už minutę sumažėjo iki 11 centų, dėl mažos Europos operatorių paslaugų kainos daugelis jų patyrė nuostolių.