• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos ambasadorius Taline Fredericas Billet paprašė Estijos pozityviai žiūrėti į Prancūzijos karo laivo „Mistral“ pardavimą Rusijai. Ambasadorius Estijos žiniasklaidai teigė, kad karo laivo pardavimas reiškia ir rodo Šaltojo karo su Rusija pabaigą. Laivai būtų parduodami be ginkluotės, praktiškai kaip civiliniai (parodyti „Mistralio“ situaciją kaip politinės Šaltojo karo pabaigos ženklą yra standartinis Prancūzijos atstovų užsienyje ėjimas).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau viduje prezidento Nicolas Sarkozy administracija, atrodo, grįžta į 19 a. Europos politikos vaizdą, kad patvirtintų ypatingą Prancūzijos ir Rusijos partnerystę, kuri plėtojasi link aljanso. Redakcijos „Le Figaro“ skiltis, dažnai naudojama kaip Eliziejaus rūmų nuomonės reiškėja, propaguoja šį požiūrį. Negali būti nė kalbos, kad Prancūzija leis Vokietijai vienai pasipelnyti iš Rusijos modernizacijos. Net jei Vokietijos įmonės pirmauja, Prancūzija turi išnaudoti visas savo kortas. „Mistralio“ pardavimas, žinoma, sulaukia Rusijos kaimynų prieštaravimų, ypač Baltijos valstybių ir Gruzijos. Vis dėlto jis iliustruoja abipusį Paryžiaus ir Maskvos pasitikėjimą. Tradicinis Prancūzijos ir Rusijos aljansas atgimsta. Jis daug žada, nes yra paremtas bendrais interesais greitai besikeičiančioje politinėje aplinkoje. O NATO rizikuoja būti nebe tokia svarbi, laikydama pardavimą grynai abipusiu atskirų Vakarų Europos valstybių ir Rusijos reikalu.

REKLAMA

„Mistralio“ pasirodymas Baltijos arba Juodojoje jūroje paveiktų galios balansą ir pakenktų pažeidžiamoms Rusijos kaimynėms, nors, kaip jau buvo minėta, karo laivai būtų parduodami Rusijai neginkluoti ir šiuo atveju gali būti laikomi civiliniais laivais. Tai sąlygotų atsakomąsias priemones, nors, pavyzdžiui, NATO nesugebėjo atkalbėti nuo šio pardavimo. N. Sarkozy tai yra darbo vietų sukūrimo projektas, skirtas išgelbėti Prancūzijos karinį jūrų laivyną nuo nedarbo ir bankroto, o Rusijai šis projektas padės sukurti modernų jūrų laivyno konstrukcijos sektorių, pradedant iš esmės nuo starto linijos.

Taigi prancūzai ieško greito susitarimo, o Maskva ir toliau žaidžia savo žaidimus. Atrodo, Kremlius jaučia, kad gali vaidinti katę prieš nusižeminusią N. Sarkozy pelę.

Pagal „Eurasia Daily Monitor“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų