REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad „buvo sužinota apie Sirijos, Egipto, Afganistano, Pakistano, Jemeno, Irano ir Nigerijos gyventojams nebeišduodamas vizas Minsko oro uoste“. Anksčiau šių šalių gyventojai galėjo supaprastinta tvarka gauti turistinę vizą jau atvykę į Baltarusiją, dabar yra reikalaujama jau turėti vizą pase.

Baltarusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad „buvo sužinota apie Sirijos, Egipto, Afganistano, Pakistano, Jemeno, Irano ir Nigerijos gyventojams nebeišduodamas vizas Minsko oro uoste“. Anksčiau šių šalių gyventojai galėjo supaprastinta tvarka gauti turistinę vizą jau atvykę į Baltarusiją, dabar yra reikalaujama jau turėti vizą pase.

REKLAMA

Informacija apie atsiradusius pokyčius prieš kelias dienas pasirodė turistinės agentūros „ANEX Tour“ tinklapyje, o vėliau „Zerkalo“ tą patį patvirtino ir kelių kitų baltarusių kelionių agentūrų atstovai.

„Lukašenkai reikia išsaugoti veidą“

„Zerkalo“ kalbinti baltarusių politologai pažymėjo, kad jei ši informacija pasitvirtins ir migrantų srautai sumažės, tai rodys valdžios norą suvaldyti situaciją ir „išsaugoti veidą“.

„Viena vertus jis supranta, kad artėja kai kas rimto: migrantų Minske jau pakanka, jie nuolat leidžia laiką prekybos centruose, sėdi įprastuose kiemuose. Įvairių nenumatytų atvejų rizika auga, ir gana tikėtina, kad „svečių“ kiekis kelia rimtą baltarusių nepasitenkinimą. Šį „kioską“ reikia uždarinėti, ypač jeigu atkreiptume dėmesį, kad pageidaujamo efekto iš migracijos krizės Lukašenka negavo“, – cituojamas baltarusių politologas Jegoras Lebedokas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, tuo pat metu A. Lukašenkai reikia ir „išsaugoti veidą“, nes staigus jo plano migrantų srautais šantažuoti Europą atšaukimas parodytų „silpnumą“. Todėl imamasi tokių tylomis įvedamų taisyklių, be kažkokių oficialių pareiškimų ir valdžios komentarų.

REKLAMA

Buvęs diplomatas ir politikos analitikas Pavelas Sliunykinas pridūrė, kad išvadas daryti dar kol kas ankstoka. Tai galėjo būti techninių problemų išdava arba tam galėjo būti ruošiamasi iš anksto ir dėl kitų aplinkybių.

„Tačiau jeigu tai vis dėlto yra susiję su migracijos krize, tai viską labai greitai suprasime: svarbus rodiklis bus ir migrantų, apsukamų atgal pasienyje, skaičius“, – aiškino jis. Šią informaciją netiesiogiai patvirtina ir Lietuvos VSAT penktadieninis pranešimas apie „po rekordinio skaičiaus pasiekimo tolygiai mažėjantį migrantų srautą“.

REKLAMA
REKLAMA

Eksperto manymu, migrantų srautų stabdymas galėtų būti susijęs ir su Baltarusijos valdžios suvokimu, kad situacija darosi nekontroliuojama.

„ <...> Anksčiau žmogus tiesiog atvykdavo į oro uostą ir reikalaudavo vizos. Ir tokių žmonių kažkuriuo metu galėjo pasidaryti labai daug. Jų nėra kur dėti, jiems tenka atsakyti. Ir jeigu jie atvyko ne su „organizuotu turistiniu skrydžiu“, o savo asmenine iniciatyva, juos tekdavo grąžinti atgal. Taip susikuria problemos pačiai Baltarusijos valdžiai. Dabar jau tokios savarankiškos kelionės baigsis, nes migrantų paprasčiausiai nebeįleis į lėktuvus“, – „Zerkalo“ pažymėjo P. Sliunykinas.

Politikos analitikas Aleksandras Klaskovskis taip pat atkreipė dėmesį į Aliaksandro Lukašenkos kalbos neseniai vykusiame susirinkime toną. „Jis priminė, kad artėja šalčiai, ir baltarusiams teks rūpintis tais vargšais žmonėmis. Maža to, neseniai Lenkija pareiškė, kad ji gali sukurti tokias sąlygas, kad Baltarusija pati pradės springti migrantais, kuriuos ji siunčia pas juos. Iš šių pareiškimų galima suprasti, kad griežta Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos pozicija šiuo klausimu pasirodė Baltarusijos valdžiai netikėta, o migrantų grąžinimas tapo nemaloniu siurprizu“, – aiškino A. Klaskovskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statistikos nėra, tačiau, eksperto manymu, susidaro įspūdis, kad pačioje Baltarusijoje pradėjo kauptis migrantai. „Tuos žmones reikia kažkur talpinti, suteikti jiems medicininę pagalbą. Maža to, tarp jų gali būti ir ne patys nekalčiausi asmenys – įskaitant ir kovos veiksmų dalyvius. Kur garantija, kad jie nepradės veikti Baltarusijos teritorijoje? Aš manau, kad dabar valdžia susimąstė dėl šios situacijos ir to, kaip ją, tampančią vis labiau skausminga, spręsti“, – „Zerkalo“ pasakojo analitikas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų