Slaugytojas įtariamas 21 nužudymu arba pasikėsinimu nužudyti. Jis dirbo senelių namuose Mė miestelyje netoli Namiūro.
Manoma, kad įtariamasis tyčia nuodydavo senelių namų gyventojus, tačiau ilgą laiką tie mirties atvejai, kurie dabar atrodo įtartini, buvo laikomi natūralia mirtimi.
Namiūro prokuroras Vincent'as Macas interviu televizijai atkreipė dėmesį į keistą įtariamojo elgesį ir sakė, kad nebuvo jokių aiškių motyvų žudyti.
„Jis negalėtų teisintis, kad kam nors padėjo užbaigti gyvenimą, nes tų mirusių žmonių, nors ir labai pagyvenusių, sveikata buvo gera. Įtariamasis taip pat negavo jokio palikimo“, – sakė prokuroras.
„Jis visiškai nebendradarbiauja su tyrėjais ir naudojasi savo teise tylėti“, – sakė V. Macas, kuris pridūrė, kad kaltinti masiniu žudymu dar anksti.
Nuo tyrimo pradžios įtariamasis ne kartą kardinaliai keitė parodymus. Buvo atlikta psichiatrijos ekspertizė, kuriai pritarė ir įtariamojo advokatas.
Viskas prasidėjo 2017 metų rugsėjį, kai į vieną Namiūro ligoninę iš minėtų senelių namų buvo atvežtas 87 metų pacientas, kuris netrukus mirė. Iš pradžių jo mirtis laikyta natūralia, bet paskui buvo atkreiptas dėmesys į tyrimų rezultatus, kurie rodė diabetu sergančiam žmogui nenormalią insulino koncentraciją. Anatomas patologas patvirtino gydytojų įtarimus, o tada buvo imtasi tikrinti panašiomis aplinkybėmis mirusių žmonių ligos istorijas.
Prokuroras sakė, kad tyrimas yra sudėtingas. Numanomos aukos mirė būdamos 80–85 metų, ant jų kūnų nebuvo jokių smurto ženklų. Tuo tarpu panaudoto insulino pėdsakai gana greitai išnyksta.
Prokuroras nemano, kad kuo nors kalti yra senelių namai: „Negalima kalbėti apie budrumo nebuvimą. Įtariamojo elgesys apgaudavo bet kokį normalų budrumą.“
Belgų tyrėjai konsultavosi su kolegomis vokiečiais, kuriems teko susidurti su tokiais nusikaltimais.