Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija teritoriją prie JAV ambasados Maskvoje pervadino prorusiškos separatistinės respublikos Rytų Ukrainoje vardu, praneša CNN.

Rusija teritoriją prie JAV ambasados Maskvoje pervadino prorusiškos separatistinės respublikos Rytų Ukrainoje vardu, praneša CNN.

REKLAMA

Nuo šiol teritorija prie ambasados pastato vadinsis „Donecko liaudies respublikos aikšte“, teigia Maskvos merija.

„JAV ambasada Rusijoje gavo naują oficialų adresą“, – sakoma pranešime.

„Dabar diplomatinė misija yra įsikūrusi šiuo adresu: Rusijos Federacija, Maskvos miestas, Presnensko municipalinio rajono intravilano teritorija, Donecko liaudies respublikos aikštė, 1 pastatas, 1–9 korpusai“, – cituojamas pranešimas.

Teigiama, kad naujasis adresas buvo pasirinktas atsižvelgus į viešo balsavimo, kuriame dalyvavo beveik 280 tūkst. žmonių, rezultatus.

Gegužės mėnesį Maskvos tarybos nariai pasiūlė pervadinti vieną iš Maskvos gatvių „Donbaso gynėjų“ garbei.

Ankstesnis JAV ambasados adresas buvo Didysis Devyatinskio skersgatvis 8.

Vilnius dar kovo mėnesį pervadino gatvę, kurioje yra Rusijos ambasada, į Ukrainos gynėjų gatvę. Panašiai pasielgė ne vienas Vakarų miestas.

REKLAMA

JAV dar 2018-aisiais pakeitė gatvės prie Rusijos ambasados pavadinimą nužudyto Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo garbei.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų