REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos okupantų veiksmai Donbase rodo, kad dabar jie ten siekia trijų tikslų, sako Karinių ir teisinių studijų centro vadovas Oleksandras Musijenka, rašo UNIAN.

Rusijos okupantų veiksmai Donbase rodo, kad dabar jie ten siekia trijų tikslų, sako Karinių ir teisinių studijų centro vadovas Oleksandras Musijenka, rašo UNIAN.

REKLAMA

Kalbėdamas „Kanal 24“ eteryje ekspertas išskyrė tokius tris pagrindinius rusų tikslus Donbase:

  1. Visiškas Sjevjerodonecko užgrobimas;
  2. Artėti prie Lysičansko, tikriausiai iš pietų;
  3. Judėti iš Popasnos krypties ir bandyti kontroliuoti Lysičansko–Bakhmuto greitkelį. Rusijos pajėgos čia taip pat ketina susijungti su kita karių grupe rytuose.

„Maždaug tokia yra dabartinė padėtis. Labai sunku, nes mūsų pajėgos patiria didelį priešo spaudimą. Tačiau kova tęsiasi ir ten kovojama“, – teigė analitikas.

Rusai toliau stengiasi perimti Sjevjerodonecko kontrolę

Rusų pajėgos bando judėti link Bachmuto ir perimti Sjevjerodonecko kontrolę, remdamasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo trečiadienio vakaro duomenimis rašo UNIAN.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymima, kad Sjevjerodonecko kryptimi rusai iš oro smogė Verchniakamenkos, Sjevjerodonecko ir Sirotino rajonuose. Tęsiasi kovos dėl Sjevjerodonecko miesto kontrolės.

REKLAMA

„Bachmuto kryptimi priešas smogė iš oro Berestovojės, Jakovlevkos, Klinovojės ir Veršinos gyvenviečių rajonuose, taip pat sudavė oro ir raketų smūgius netoli Chasovojės Jaro, Novolugansko ir Gornojės.

Kramatorsko kryptimi priešas aktyvių puolamųjų operacijų nevykdė. Jie apšaudė gynybos pajėgų pozicijas iš statinės artilerijos Prišibio, Sidorovojės, Donecko ir Majakų vietovėse. Avdijivkos, Kurachovės, Novopavlovsko ir Zaporižios kryptimis priešas tęsia sistemingą apšaudymą, kad neleistų gynybos pajėgų daliniams persikelti į kitas kryptis“, – rašoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pranešama, kad Rusijos pajėgos iš oro smogė netoli Novobachmutovkos, Kamiankos, Avdejevkos, Pavlovkos, Ugledaro ir Ševčenkos. Netoli Novobachmutovkos ukrainiečių kariai atrėmė puolimą ir privertė priešą trauktis.

Južno-Bugskoje kryptimi priešas stengiasi užkirsti kelią Ukrainos karių judėjimui gilyn į užimtą teritoriją.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų