„Luminor“ įsigijęs Trumpo draugas: dirbo Rusijoje, tačiau ryšiai su Kremliumi nepasitvirtino

Baltijos šalyse veikiantis bankas „Luminor“ parduotas amerikiečių investicijų bendrovei „Blackstone Group“. Geras Donaldo Trumpo draugas Stephenas Schwarzmanas – korporacijos „Blackstone“ vadovas ir vienas iš savininkų – JAV prezidento ryšių su Kremliumi tyrimo metu buvo pakliuvęs ir į JAV žiniasklaidos dėmesį. Tačiau galimi ryšiai su Kremliaus aplinka nepasitvirtino, o jo valdomos bendrovės investicijos po 2014-ųjų įvykių Ukrainoje buvo atitrauktos iš Rusijos ir paskirstytos į kitas rinkas. 

„The Washington Post“ S. Schwarzmaną, dėl jo įtakos formuojant JAV užsienio politiką Kinijos atžvilgiu, yra pavadinę JAV prezidento Donaldo Trumpo „Kinijos šnibždėtoju“. „New York Times“ straipsnyje yra pažymima, kad kai kurie jų S. Schwarzmano verslo ryšių yra „kontroversiški“ ir siejami su Kremliaus aplinka. Tačiau tas pats leidinys savo straipsnyje taip pat pažymi, kad visi „Blackstone“ vadovo ryšiai su Rusija gali būti „tiesiog verslas“ ir „nereiškia kažko nelegalaus ar neetiško“. 

S. Schwarzmanas, prieš „Blackstone“ įkūrimą buvęs vienu iš bankrutavusios „Lehman’s Brothers“ vadovų, daugelį metų draugauja su D. Trumpu. JAV prezidento žento (ir patarėjo) Jaredo Kushnerio nekilnojamo turto versle „Blackstone“ taip pat paliko žymų investicijų ruožą. 

2011-aisiais tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir tuometinis premjeras Vladimiras Putinas sukūrė Rusijos tiesioginių investicijų fondą (RTIF), 10 milijardų dolerių privatų investicijų fondą, kuris turėjo skatinti Rusijos bendrovių ir valstybinių įmonių verslus, o Maskvą paversti globaliu finansų centru. Tuomet buvo pasamdyti keli tarptautinio lygio patarėjai, įskaitant ir S. Schwarzmaną. 

RTIF valdymas buvo paskirtas VEB („Vnešekonombank“), rusų verslo vystymo bankui, kuris vėliau figūravo D. Trumpo rinkimų kampanijos Rusijos įtakos tyrime.

2014-aisiais „Financial Times“ paskelbė, kad „Blackstone“ nepratęs kontraktų su Rusijoje samdytais analitikais. Savo būstinės Rusijoje amerikiečiai taip ir nespėjo įkurti. „Su situacija susipažinusio šaltinio teigimu, taip baigėsi neilgai trukęs „Blackstone“ bandymas įsitvirtinti Rusijoje“, – rašoma „Financial Times“. 

REKLAMA

FT šaltinio teigimu, po sankcijų Rusijai paskelbimo pasilikti Rusijos rinkoje amerikiečiams buvo beprasmiška. „Blackstone“ sprendimas buvo nulemtas dar ir to fakto, kad jie taip ir nesugebėjo per trejus metus surasti investicijoms tinkamo projekto. „Gerais laikais „Blackstone“ nesugebėjo nieko surasti ką nuveikti, tai blogais laikais „Blackstone“ ten išvis nebėra ką veikti“, – cituojamas šaltinis. 

D. Trumpas 2017-aisiais griežtai kritikavo naujas sankcijas Rusijai. Tačiau Kongreso sprendimo atšaukti nepavyko, o tiek „Blackstone“, tiek ir daugelis kitų amerikiečių bendrovių savo investicijas iš Rusijos nukreipė kitur jau 2014-ųjų pabaigoje.

Komentuodamas galimą D. Trumpo ryšį su Rusija ir valstybės kaltintojo Muellerio tyrimą, S. Schwarzmanas CNBC 2019-ųjų kovą pasakojo, kad jam tokie kaltinimai neatrodo logiški.

„Įtarimai, kad prezidentas ar jo aplinkos žmonės bendradarbiavo su Rusija, siekiant paveikti JAV rinkimus… tai man tiesiog atrodo be ryšio“, – cituojamas S. Schwarzmanas, paklaustas, ar Muellerio ataskaita gali paveikti JAV ir globalią ekonomiką. 

Anksčiau S. Schwarzmanas buvo priverstas paneigti D. Trumpo pareiškimus dėl pašnekesių apie J. Bideno sūnaus ryšius su Kinijos investicijomis. D. Trumpas tvirtino, kad kalbėjo su „Blackstone“ vadovu apie savo pagrindinio oponento šeimos verslus, tačiau S. Schwarzmano atstovai paneigė šią informaciją, tvirtino, kad „jis niekada nėra kalbėjęs apie J. Bideno sūnų su prezidentu“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų