Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos aviacijos ministras specialioje spaudos konferencijoje paviešino ir tariamą laišką su grasinimu susprogdinti „Ryanair“ lėktuvą, dėl kurio A. Lukašenkos režimas privalėjo nutupdyti lainerį Minske.

Baltarusijos aviacijos ministras specialioje spaudos konferencijoje paviešino ir tariamą laišką su grasinimu susprogdinti „Ryanair“ lėktuvą, dėl kurio A. Lukašenkos režimas privalėjo nutupdyti lainerį Minske.

REKLAMA

Laiškas yra parašytas anglų kalba, tariamai buvo atsiųstas į Minsko tarptautinio oro uosto el. paštą. Užregistruotas jis buvo anoniminį ryšį užtikrinančiame „Protonmail“.

Pati žinutė, kurią perskaitė aviacijos departamento direktorius Artiomas Sikorskis, skamba taip: „Mes, HAMAS kariai, reikalaujame, kad Izraelis nutrauktų ugnį Gazos sektoriuje. Mes reikalaujame, kad Europos Sąjunga atsisakytų Izraelio palaikymo šiame kare. Žinome, kad Delfi Economic Forum nariai grįžta namo reisu 4978. Šiame lėktuve yra padėta bomba. Jeigu jūs neišpildysite mūsų reikalavimų, bomba sprogs gegužės 23-ąją virš Vilniaus“.

Šia žinute Minsko režimas siekia pateisinti priverstinį civilinio lėktuvo, skridusio iš Atėnų į Vilnių, nutupdymą. Anot jų, tokiu būdu „diktatorius gelbėjo Europą“. Tiesa, jokių sprogmenų orlaivyje aptikta nebuvo, o pati HAMAS organizacija iki baltarusių pranešimo apie jokį planuojamą ar vykdomą teroro išpuolį nepranešė.

REKLAMA

Taip pat nėra aišku, kodėl „Hamas kariai“ būtų kreipęsi su reikalavimu į ES šalis per Minsko tarptautinį oro uostą, o ne tiesiogiai į pačią Europos šalis vienijančią organizaciją, tarptautines oro linijas ar kitas su ES susijusias institucijas.

NATO ambasadoriai aptars lėktuvo priverstinį nutupdymą Baltarusijoje

NATO sąjungininkės antradienį susirinks aptarti Europos keleivinio lainerio, kuriuo skrido vienas baltarusių opozicijos aktyvistas, priverstinio nutupdymo Baltarusijoje.

„Sąjungininkės konsultuojasi dėl Baltarusijos [įvykdyto] „Ryanair“ lėktuvo priverstinio nutupdymo, ir ambasadoriai tai aptars rytoj“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas NATO pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

Pernai „Nexta“ įkūrėjus 22 metų Sciapaną Pucilą ir 26 metų R. Pratasevičių Baltarusija įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti

Lietuvos duomenimis, lėktuve buvo 171 keleivis, iš jų – 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių.

Sekmadienio vakarą lėktuvas grįžo iš Minsko į Vilnių.

Incidentą pasmerkė NATO, Europos Komisijos, dalies ES valstybių vadovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų