REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Rusija ir Baltarusija kuria sąjungą.

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Rusija ir Baltarusija kuria sąjungą.

REKLAMA

Jo teigimu, Minskas ir Maskva kuria suverenių valstybių sąjungą, prie kurios ateityje galbūt norės prisijungti ir kitos buvusios SSRS respublikos, A. Lukašenką cituoja Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.

Minėdamas ortodoksų Velykas A. Lukašenka išsakė palinkėjimą ne tik šalies gyventojams, bet ir kaimynėms. Iš savo teritorijos leidęs Ukrainą pulti A. Lukašenka paragino visus „saugoti taiką“.

Jo teigimu, tokią dieną žmonės iš Dievo prašo svarbiausio.

„O svarbiausia – tai taika, sutarimas, draugystė, kas visuomet buvo būdinga baltarusiams. Geriau saugokime taiką. Tai yra aktualu. Aš norėčiau visų pirma kreiptis į kaimynus: gyvenkime draugiškai“, –  sovietinio animacinio filmo herojaus katino Leopoldo žodžius prisiminė A. Lukašenka.

Baltarusijos, pagrindinės Rusijos sąjungininkės, autoritarinis lyderis Aliaksandas Lukašenka anksčiau paragino įtraukti Minską į taikos derybas karui Ukrainoje užbaigti, pavartodamas Maskvos draudžiamą terminą.

Rusija savo agresiją Ukrainoje vadina „specialiąja karine operacija“ ir reikalauja, kad šis terminas būtų naudojamas žiniasklaidoje ir visuomenėje, o už žodžių „invazija“ arba „karas“ vartojimą Ukrainos kontekste yra numatytos bausmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų