Pasakymas „vaikai gyvenantys skurde“ turi labai skirtingas prasmes kalbant apie Europos ir apie tolimojo Afrikos žemyno šalis. Dažnam sunku įsivaizduoti, kokia iš tiesų yra trečiojo pasaulio šalyse gyvenančių vaikų kasdienybė, kai nuolat trūksta maisto ir net būtiniausių medikamentų, o ką jau kalbėti apie galimybę lankyti mokyklą. Kol jų bendraamžiai žaidžia futbolą ar su draugais važinėjasi dviračiais, šie vaikai su turi padėti savo šeimoms prasimaitinti: dėl to tenka po keliolika kilometrų eiti vandens, rinkti malkas ar dirbti kitus tol gražu nevaikiškus darbus.

Šiemet vargingiausių pasaulio šalių vaikus gelbėjančios UNICEF misijos kelias, vadovaujant Beatai Nicholson, Giedriui Savickui bei UNICEF Geros valios ambasadorei Virginijai Kochanskytei, pasuko į Tanzaniją. Į šią Rytų Afrikos valstybę išvyksiančių žvaigždžių pastangos bei įspūdžiai bus fiksuojami ir parodyti jau tradiciniu tapusiame UNICEF šou per TV3 š.m. spalio 11 d.

Rugpjūčio 9-ąją vykusioje spaudos konferencijoje išsamiai pristatyta naujausia UNICEF misija.

Misijos organizatorė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė kalbėjo: „Džiaugiamės, kad žinomi žmonės prisideda prie projekto. Šiemet misija vyksta į Tanzaniją, šioje šalyje per dieną miršta apie keturi šimtai vaikų. Priežastys – maliarija, viduriavimas, plaučių ligos. Moterys gimdo labai išsekusios, todėl didelė dalis vaikų neišgyvena net pirmojo mėnesio. Visi mėgstame ką nors deklaruoti, labai norėjome būti Jungtinių Tautų dalis ir turime vykdyti savo įsipareigojimus. Tad jei anksčiau mes prašėme, tai dabar mūsų prašo. Juk esame šį tą užgyvenę ir galime dalytis“.

REKLAMA

Į Tanzaniją vykstantis Giedrius Savickas apie misiją kalbėjo: „Tai sumažina mūsų „išpindėjimą“. Mes kalbame apie kažkokius dalykus, kažką spręsti vyriausybės mastu ir panašiai, bet juk padėti nieko nekainuoja, o grąža labai didelė.“


Rašyti komentarą...
P
Patarimas
2013-08-09 13:28:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norite pasakyti, kad Nicholson nešios arikiečiams vandenį kasdien po 15 kilometrų, ar malkas rinks? Jai tai būtų sveika, tačiau esu tikra, kad skaniai maitinsis už JTO pinigėlius ir mėgausis egzotika.Pirmiausiai, jei tokie kilnūs, Lietuvos vaikams padėkite. Ir, pageidautina - už savus litukus. Tai bus ir pagarba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų