Kuo jos baigsis, neaišku, nes valdančiojoje koalicijoje esama susiskaldymo.
Moterų teisės buvo apribotos per aštuonerius metus trukusį ankstesnės dešiniojo sparno Lenkijos vyriausybės valdymą. Sugriežtinus jau ir taip griežtus abortų teisės aktus, visoje šalyje kilo masinės demonstracijos. 38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje galioja vieni griežčiausių abortų įstatymų visoje Europos Sąjungoje (ES) – šias procedūras leidžiama atlikti tik tokiais atvejais, jei nėštumas yra seksualinės prievartos ar kraujomaišos rezultatas arba kyla pavojus motinos gyvybei ar sveikatai.
Po pernai spalį įvykusių rinkimų buvo suformuota proeuropietiška vyriausybė, kurią sudaro premjero Donaldo Tusko liberali „Piliečių koalicija“, krikščionių konservatorių partija „Trečias kelias“ bei kairysis aljansas „Kairė“. D. Tusko partija ir „Kairė“ yra pažadėjusios legalizuoti abortus, tačiau kiti koalicijos nariai yra susiskaldę. Parlamente jau kelis mėnesius stringa didesnes reprodukcines teises numatantys įstatymai, o tai sukėlė daugybės moterų ir teisių gynimo grupių nusivylimą ir pyktį.
Ketvirtadienio popietę turėtų prasidėti šešias valandas truksiančios diskusijos dėl D. Tusko „Piliečių koalicijos“ pateikto įstatymo projekto, numatančio legalizuoti abortus iki 12-os nėštumo savaitės, ir dar trijų siūlymų, kuriuos pateikė koalicijos partneriai.
Tačiau rezultatas nėra aiškus, nes kai kurie koalicijos įstatymų leidėjai nenori išreikšti paramos penktadienį numatytame balsavime.
Net jei parlamentas pritartų šioms reformoms, jas vis tiek dar turėtų pasirašyti prezidentas Andrzejus Duda. Kadangi jis yra opozicinės konservatyviosios partijos PiS sąjungininkas, tai yra mažai tikėtina.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!