REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai Lenkijos prezidentas telefonu kalbėjosi apie raketos sprogimą Lenkijos Pševoduvo kaime su žmogumi, kurį laikė savo Prancūzijos kolega, iš tikrųjų jis kalbėjosi su vienu rusų pokštininku.

Kai Lenkijos prezidentas telefonu kalbėjosi apie raketos sprogimą Lenkijos Pševoduvo kaime su žmogumi, kurį laikė savo Prancūzijos kolega, iš tikrųjų jis kalbėjosi su vienu rusų pokštininku.

REKLAMA

Prezidento Andrzejaus Dudos biuras antradienį patvirtino praėjusią savaitę įvykusį pokalbį po to, kai internete pasklido dviejų rusų pokštininkų paskelbtas garso įrašas.

Ši pora jau yra apgavusi nemažai aukšto rango asmenų ir, kaip manoma, turi ryšių su Rusijos saugumo tarnybomis.

„Po raketos sprogimo Pševoduve per nuolatinius pokalbius su valstybių ir vyriausybių vadovais įvyko pokalbis su asmeniu, prisistačiusiu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu“, – tviteryje parašė A. Dudos biuras.

„Iš to, kaip skambinantysis vedė pokalbį, Duda suprato, kad tai galėjo būti bandymas sukčiauti, ir užbaigė pokalbį“, – sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų agentūros AFP paklausti, ar šį skambutį atliko jie, rusų pokštininkai, žinomi pseudonimais Leksusas ir Vovanas, patvirtino, kad tai jų darbas.

REKLAMA

„Mes tai pasakėme visuose socialiniuose tinkluose... Ir paskelbėme ... įrašą“, – pareiškė jie.

Lapkričio 15-ąją atlikto melagingo skambučio įraše asmuo su stipriu rusišku akcentu tvirtina esąs E. Macronas. Jis ir A. Duda aptaria anksčiau tą dieną įvykusį gyvybes nusinešusį raketos sprogimą netoli Ukrainos sienos.

Dabar manoma, kad sprogimą sukėlė ukrainiečių paleista priešlėktuvinės gynybos raketa, nors iš pradžių buvo besta pirštu į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

„O, labas, Emanueli... Ačiū už skambutį. Situacija labai sudėtinga, kaip tikriausiai žinote“, – įraše girdimi A. Dudos žodžiai.

Jis pasakė, kad sprogimą sukėlė raketa, „paleista nežinia kieno“, ir kad jis laukia tyrimo rezultatų.

„Emanueli, patikėkite, esu itin atsargus. Aš nekaltinu rusų... Nenoriu karo su Rusija“, – pridūrė jis.

A. Duda taip pat sakė, kad Lenkija nesvarsto galimybės remtis NATO steigimo sutarties 5 straipsniu, pagal kurį valstybės narės privalo ateiti viena kitai į pagalbą vienos iš jų užpuolimo atveju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos prezidentas taip pat buvo paklaustas apie Rusijos mestus kaltinimus, neva Ukraina ruošiasi panaudoti nešvarias bombas.

„Mane labiau gąsdina kai kurios problemos, susijusios su Ukrainos atominėmis elektrinėmis... Labiau bijau branduolinės katastrofos“, – atsakė jis.

Septynių su puse minučių trukmės skambutį pokštininkai paskelbė savo puslapyje Rusijos vaizdo įrašų platformoje „Rutube“, kuri yra „YouTube“ atitikmuo.

Tarp ankstesnių dueto, kurio tikrieji vardai yra Vladimiras Kuznecovas ir Aleksejus Stoliarovas, aukų yra Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, popmuzikos žvaigždė Eltonas Johnas ir princas Harry.

A. Duda jau buvo tapęs šių veikėjų taikiniu – 2020 metais jis klaidingai manė kalbąs su Jungtinių Tautų vadovu Antonio Guterresu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų