Landsbergis: ES sostinėse – skirtingas susirūpinimo lygis dėl Navalno sulaikymo

Lietuva kitą savaitę per Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą kels klausimą dėl naujų sankcijų Rusijai po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymo Maskvos oro uoste.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministrų Gabrieliaus Landsbergio, susirūpinimas dėl to ES šalių sostinėse yra skirtingas.

„Tikslas yra kitą savaitę, pirmadienį, per vykstančią Užsienio reikalų ministrų tarybą iškelti konkrečiai klausimą dėl galimų taikytinų sankcijų, kurias galėtų ES įvesti dėl sulaikymo“, – pirmadienį žurnalistams sakė jis.

„Aišku, kad reikia stebėti situaciją. Tai, ką mes matome šiandien, nereiškia, kad rytoj bus taip pat. Reikia būti pasirengus reaguoti į bet kurią pusę“, – pridūrė jis.

G. Landsbergio teigimu, ES turi būti pasirengusi griežtai reaguoti į toliau vykstantį Kremliaus režimo susidorojimą su pagrindiniu savo kritiku.

„Vakar pavyko susisiekti su nemažai sostinių ir pakalbėti. Gal tas susirūpinimo lygis ir skirtingas. Mes esame Rusijos realistai, gyvenantys pasienyje, bet yra daug tokio, sakyčiau, rusiško optimizmo ar sakyčiau link optimizmo: gal Rusija susipras ir pradės kalbėtis“, – tvirtino užsienio reikalų ministras.

„Dabar gali būti, kad kai kurios ES sostinės atsibus iš tokio optimizmo ir grįš prie realizmo“, – sakė jis.

Anot G. Landsbergio, sankcijos pirmiausia galėtų būti taikomos Rusijos pareigūnams, susijusiems su A. Navalno sulaikymu, teismu.

Sekmadienį, iškart po Rusijos opozicijos veikėjo sulaikymo oro uoste, Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą pareiškimą ir paragino ES „svarstyti ribojamųjų priemonių įvedimą“.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pabrėžė, kad Rusijos sprendimas sulaikyti A. Navalną prasilenkia su civilizuotos teisinės valstybės ir Europos Tarybos įtvirtintais žmogaus teisių principais.

A. Navalno areštą pasmerkė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei premjerė Ingrida Šimonytė.

Rusijos kalėjimų tarnyba pranešė, kad A. Navalnas Maskvos Šeremetjevo oro uoste sulaikytas, nes pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

A. Navalnas Vokietijoje kelis mėnesius gydytas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalnas sako, kas jį bandė nunuodyti FSB pareigūnai Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.


Rašyti komentarą...
N
Nika
2021-01-18 14:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuek gi galima kištis į kitų valstybių reikalus, ogal nesugebama savų spręsti
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-18 14:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur ozio isperos pasisakymai apie protestus JAV, nacistus Ukrainoje?
Kodel ozio ispera nereikalauja paleisti Julian Assange?
Atsakyti
0

J
Jo
2021-01-18 15:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ožio anūkas labai suvidurevo dėl kažkokio zydisko ruso navalno ne Lietuvos reikalas ir ne reike viduriuoti dėl Baltarusijos vidurevote kodėl pasimiršta , svetimos valstybės sprendė savo reikalus ir be lietuviškų ožių , Lietuvo BARDAKAS padarytas kodėl nieko nesprendzete ekonomika smunka jie ozei rūpinasi svetimais,,,, gėda ir ne pagarba tokiems bemokslems ministrams ,,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų