Europos Komisijos vadovė reikalauja iš Rusijos nedelsiant paleisti Navalną papildyta 13:57 val.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pirmadienį pasmerkė Rusijos opozicionieriaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymą ir pareikalavo nedelsiant jį paleisti.

„Smerkiu Aleksejaus Navalno sulaikymą, – sakė U. von der Layen išplatintame pareiškime. – Rusijos valdžia turi nedelsiant jį paleisti ir užtikrinti jo saugumą.“

Europos Komisijos pirmininkė taip pat pakartojo Briuselio raginimą atlikti nepriklausomą tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti A. Navalną.

44 metų Kremliaus kritikas sekmadienį buvo sulaikytas Maskvos oro uoste, kai parskrido iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti.

Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Po A. Navalno sulaikymo pasigirdo raginimų Vakarų šalims imtis naujų sankcijų prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausybę.

U. von der Layen neužsiminė, kokie bus Europos Sąjungos valstybių žingsniai.

„Atidžiai stebėsime situaciją“, – sakė ji.

„Taip pat toliau tikimės nuodugnaus ir nepriklausomo tyrimo dėl pasikėsinimo į Aleksejaus Navalno gyvybę“, – pridūrė Europos Komisijos vadovė.

JT žmogaus teisių biuras ragina skubiai paleisti A. Navalną

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarės biuras pirmadienį išreiškė didelį susirūpinimą Aleksejaus Navalno areštu ir paragino Rusijos opozicionierių tuojau pat paleisti.

„Mes labai susirūpinę Aleksejaus Navalno areštu ir raginame skubiai jį paleisti, gerbti jo teises į tinkamą teismo procesą pagal įstatymo viršenybės [principą]. Pakartojame savo raginimą atlikti nuodugnų ir nešališką jo apnuodijimo tyrimą“, – sakoma socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame JT žmogaus teisų komisarės Michelle Bachelet biuro pareiškime.


Rašyti komentarą...
R
Rusija
2021-01-18 13:15:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
ja pasius kur jai ir vieta...
Atsakyti
-1

G
Grigorij
2021-01-18 14:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ss hai,
paleisti, pristatyti, duoti.
Atsakyti
0

D
Daria
2021-01-18 13:50:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visoj Eropoj ir USA Jis vardu Alexei Navalny , bet lietuvia Lietuvoj raso Navalna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų