Pasak D. Kulebos, šiuo metu labiausiai skeptiškos dėl Ukrainos narystės NATO yra dvi šalys - JAV ir Vokietija. Abi mano, jog tai prilygtų eskalacijai, nes neva Rusija to tikrai niekada neatleistų.
Šiame kontekste Užsienio reikalų ministerijos vadovas priminė, kad JAV ir Vokietija labai padeda Ukrainai nuo pat plataus masto Rusijos invazijos, tačiau priimdamos svarbiausius sprendimus, ypač dėl raketų paleidimo įrenginių HIMARS ir tankų „Leopard“, jos vadovavosi būtent šiuo požiūriu, jog „tai yra eskalacija“.
„Tačiau ši baimė dėl eskalacijos niekada nepasitvirtino, - sakė D. Kuleba. - Vietoj to, Rusija naudoja būtent šią baimę, kad eskaluotų. Regime, jog tuomet, kai NATO neturi ryžtingos politinės pozicijos dėl Ukrainos narystės, Rusija pradeda daryti spaudimą Aljansui“.
Kaip pavyzdį ministras pateikė Rusijos ketinimą keisti jūrų sieną su NATO šalimis Baltijos jūroje. „Tai veikia labai paprastai. Jei neturite puolančios pozicijos, jūsų priešas pradeda jus pulti“, - sakė D. Kuleba.
Balandžio pradžioje Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinės integracijos reikalams Olha Stefanišyna sakė, kad visos svarbiausios Kyjivo sąjungininkės, išskyrus JAV ir Vokietiją, palaiko mintį oficialiai pakviesti Ukrainą į NATO.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!