Kremlius netikėtai prabilo apie JT taikdarius Donbase

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad JT taikdarių misijos dalyvavimas Donbase „būtų į naudą“ sprendžiant Kremliaus įsiūbuoto karo Ukrainos rytuose problemą, ir nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerijai pateikti atitinkamą rezoliuciją JT Saugumo Tarybos svarstymui, praneša censor.net.ua.

„Taikdarių dalyvavimą, net galima sakyti ne taikdarių, o tų žmonių, kurie užtikrina ESBO misijos saugumą, laikau visiškai tinkamu ir nematau čia nieko blogo. Priešingai, manau, kad tai išeitų į naudą problemos pietryčių Ukrainoje sprendimui“, – pareiškė V. Putinas antradienį BRICS šalių susitikimo aptarimo konferencijos metu.

Pasak V. Putino, gali būti kalbama „tik apie ESBO pareigūnų saugumo užtikrinimą“. Rusijos prezidento teigimu, tarptautinės pajėgos galėtų būti „neutralioje zonoje“, atitraukus sunkiąją artileriją iš abiejų pusių.

„Antra – tos pajėgos turėtų būti padalijimo zonoje ir jokiose kitose teritorijose. Trečia – šio klausimo sprendimas turėtų įvykti ne anksčiau, negu abiejų pusių sunkiosios artilerijos atitraukimas, ir tai negali būti nuspręsta be tiesioginio kontakto su pasiskelbusiomis DLR ir LLR respublikomis“, – pareiškė V. Putinas.

REKLAMA

Jis taip pat pridūrė, kad „jeigu visa tai pavyktų padaryti, tai tikrai prisidėtų prie problemos Ukrainos pietryčiuose sprendimo“. „Štai ir ministras čia, laikysime, kad tai yra nurodymas URM įtraukti atitinkamą siūlymą Saugumo Tarybai“.

 Ukraina įžvelgia Rusijos klastą

Ukrainos atstovė Minsko derybų grupėje Irina Geraščenka netrukus pareiškė, kad JT taikdarių grupės įvedimas konfliktuojančių pusių sąlyčio linijoje yra neįmanomas, nes ta linija nėra Ukrainos valstybinė siena.

Ji pažymėjo, kad „susidūrimo linija tokia tapo dėl Rusijos agresijos“. „Mums tai yra laikinai okupuotos teritorijos… Tai ne Ukrainos siena, todėl negali būti ir kalbos apie taikdarius sąlyčio linijoje“, – pareiškė ji.

 

 


Rašyti komentarą...
T
Terorusija
2017-09-05 13:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putino banditai nori ocialiai zudyti ukrainiecius.....pavargo apsimetineti kad tes savigynos buriai ....:)
Atsakyti
0

A
APKALTA!
2017-09-05 22:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
DĖL BANKO SNORAS UŽGROBIMO DALIĄ GRYBAUSKAITĘ - JAV TARNAITĘ, Į KALĖJIMĄ!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų