REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos karinės nesėkmės ir dideli nuostoliai, bei sąmoningas karo tikslų slėpimas tik pakursto kritiškai svarbių V. Putino rinkėjų grupių nepasitenkinimą, skelbiama Karo tyrimų instituto ataskaitoje.

Rusijos karinės nesėkmės ir dideli nuostoliai, bei sąmoningas karo tikslų slėpimas tik pakursto kritiškai svarbių V. Putino rinkėjų grupių nepasitenkinimą, skelbiama Karo tyrimų instituto ataskaitoje.

REKLAMA

Kremlius neatsisakė jokių savo maksimalistinių tikslų dėl kontrolės Ukrainoje atstatymo, tiesiog Rusijos tikrieji tikslai yra slepiami, kad Vakarų šalys būtų suklaidintos, o Ukraina būtų priversta siekti taikos derybų, skelbiama Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje.

Rusijos prezidento „dešinioji ranka“ Dmitrijus Peskovas lapkričio 21-ąją pareiškė, kad dabartinės valdžios Ukrainoje pakeitimas nėra Rusijos plataus masto puolimo tikslas, pažymėjęs, kad V. Putinas „jau yra kalbėjęs apie tai“. Spalio 26-ąją agresorės vadovas yra sakęs, kad Ukraina „neteko savo suvereniteto ir visiškai perėjo į NATO kontrolę“. O spalio 27-ąją, savo pasisakymo „Valdai“ konferencijos metu, Rusijos prezidentas eilinį sykį paneigė Ukrainos suverenitetą, teigdamas, kad Rusija „sukūrė Ukrainą“ ir kad „vienintelė reali Ukrainos suvereniteto garantija gali būti tik Rusija“.

V. Putinas taip pat nuosekliai laikosi savo požiūrio, kad Ukraina yra „nacistinė valstybė“, kuri turi būti „denacifikuota“.

REKLAMA
REKLAMA

„Faktas, kad Peskovas remiasi tokiais Putino komentarais, paverčia gana abejotina bet kokią idėją apie rimtesnį Rusijos atsitraukimą nuo savo tikslų, – pažymi JAV analitikai. – Kremliaus tikrųjų tikslų nutylėjimas, tikėtina, susijęs su poveikiu Vakarų auditorijai, tačiau taip pat klaidina ir Rusijos karo šalininkus“.

REKLAMA

ISW teigiama, kad D. Peskovo bandymai laviruoti tarp šalies vadovo pasisakymų, tikėtina, skirti sušvelninti Rusijos Saugumo Tarybos vicepirmininko Konstantino Kosačevo pareiškimus, kad Rusija „gali normalizuoti santykius su Kyjivu tik po Ukrainos valdžios kapituliacijos“.

Du kardinaliai priešingi pasisakymai išmušė iš vėžių karo šalininkus Rusijoje. Atsakydamas į D. Peskovo žodžius, vienas su „Vagner“ grupuote siejamas tinklaraštininkas sarkastiškai pastebėjo, kad Rusija kariauja betikslį karą.

REKLAMA
REKLAMA

ISW anksčiau taip pat pastebėjo, kad analogiška Rusijos „vanagų“ reakcija buvo ir į Kremliaus sprendimą mainyti Mariupolyje suimtus ukrainiečių karo belaisvius. Pastaruosius Kremliaus valdininkai ir visa propagandos mašina vadino „karo nusikaltėliais“ ir „naciais, kurių vienintelė ateitis – karo tribunolas“.

Kremliaus nenoras viešai galutinai žengti žingsnį link totalaus karo, ekstremalios karo tąsos ideologijos taip pat kelia problemų propagandininkams, jau seniai peržengusiems tokias ribas ir dabar atsidūrusiems nepatogioje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karo tyrimų instituto ekspertų teigimu, V. Putinas stengiasi balansuoti tarp aštrių nacionalistinių pasisakymų, kurie suteikia jam nacionalistinių pažiūrų visuomenės dalies palaikymą, ir santūresnių teiginių, kad išlaikytų bent dalį likusios rusų visuomenės dalies palaikymo.

Tuo pačiu analitikai pažymi, kad nesėkmės fronte ir vis augantis rusų karių, kurių pasiaukojimo reikalauja V. Putinas savo tikslams įgyvendinti, aukų skaičius atsisuka prieš jį patį, kuomet jis bando nuslėpti tikruosius karo tikslus nuo visuomenės. Bandymas išlaikyti retorinį balansą kelia vis didesnį nepasitenkinimą visuomenės grupėse – karingiau nusiteikusius erzina bandymas švelninti situaciją, o nuosaikesnieji kraupsta nuo karingų pasisakymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų